Schaeffler planuje kupić producenta komponentów do aut elektrycznych i spalinowych

9 października 2023, 15:24

Jeden z gigantów na rynku części motoryzacyjnych złożył ofertę zakupu firmy, która zajmuje się produkcją części do samochodów elektrycznych oraz spalinowych. Kwot na jaką opiewa oferta jest imponująca. Czy transakcja dojdzie do skutku?

© Vitesco Technologies

Droga do elektryfikacji według Schaefflera

Schaeffler oferuje wykupienie producenta komponentów do pojazdów elektrycznych i spalinowych Vitesco Technologies. Oferta opiewa na kwotę 3,6 miliarda euro, czyli ponad 16 miliardów złotych. Jeżeli transakcja dojdzie do skutku, Schaeffler w znacznym stopniu rozszerzy swoją ofertę dedykowaną samochodom elektrycznym.

Firma Vitesco obecnie zajmuje się głównie komponentami do silników spalinowych, ale w ostatnim czasie znacząco rośnie w siłę dział napędów elektrycznych. Schaeffler wciąż zmaga się z przejściem na silniki elektryczne. 

 – Dzięki połączeniu biznesowemu powstanie wiodąca firma zajmująca się technologią ruchu z czterema skoncentrowanymi działami i przychodami w wysokości około 25 miliardów euro – podała spółka.

Holdingi kontrolowane przez rodzinę miliarderów Schaeffler posiadają już 49,9 procent udziałów w Vitesco, które zostało wydzielone z Continental w 2021 roku. Schaeffler jest również głównym udziałowcem Continental.

Hojna oferta Schaefflera

Schaeffler oferuje 91 euro za akcję – o 21 procent więcej niż piątkowa cena na giełdzie. Przedstawiciele spółki powiedzieli, że oferta nie będzie podlegać minimalnemu wskaźnikowi akceptacji. Schaeffler oczekuje, że transakcja dojdzie do skutku najpóźniej w styczniu 2024 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!