Benjamin Krieger nowym sekretarzem generalnym CLEPA

14 czerwca 2022, 11:47

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części CLEPA mianowało Benjamina Kriegera nowym sekretarzem generalnym organizacji. Obejmie on nową funkcję 1 września 2022 r.

Benjamin Krieger zastąpi na stanowisku sekretarz generalną Sigrid de Vries. Dotychczas, od 2018 r. pełnił w CLEPA funkcję Head of Government Affairs, a wcześniej, od 2007 r. pracował na różnych stanowiskach w Brukseli.

Tomasz Bęben (SDCM) i Benjamin Krieger (CLEPA)
od lewej Tomasz Bęben (SDCM) i Benjamin Krieger (CLEPA)

Przemawiając na walnym zgromadzeniu CLEPA, które odbyło się 9 czerwca w Brukseli, Thorsten Muschal, prezes CLEPA i EVP Sales & Program Management w Forvia Group, powiedział:

– Od pierwszych dni w CLEPA Benjamin Krieger wykazał się silnym przywództwem i głębokim zrozumieniem polityki, a także złożonych aspektów technicznych i politycznych, kształtujących codzienną rzeczywistość globalnych motoryzacyjnych łańcuchów dostaw. Benjamin ściśle współpracował z Sigrid i członkami stowarzyszenia w sprawach strategicznych i udowodnił niezwykłą zdolność przewidywania i reagowania na potrzeby przemysłu. Dzięki tej nominacji członkowie CLEPA zdecydowanie stawiają na siłę i ciągłość, aby przejść przez bardzo trudne czasy dla naszego sektora. Jestem przekonany, że Benjamin jeszcze bardziej wzmocni głos organizacji.

Benjamin Krieger powiedział: 

– Z niecierpliwością czekam na podjęcie tego nowego wyzwania. Zamierzam współpracować z zespołem CLEPA i członkami organizacji w celu promowania interesów tej ważnej dla Europy branży. Przejście na elektromobilność stanowi zarówno ogromne wyzwanie, jak i szansę, CLEPA będzie nadal pomagać w kształtowaniu rynku, dzięki podejściu zorientowanemu zawsze na szukanie rozwiązań. Serdecznie dziękuję Sigrid de Vries za jej przywództwo i jestem przekonany, że będziemy kontynuować współpracę również w przyszłości.

Powołanie nowego sekretarza generalnego skomentował także Dyrektor Zarządzający Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM), Tomasz Bęben, którego mandat członka zarządu organizacji został przedłużony podczas walnego zgromadzenia CLEPA:

– Cieszy wybór na członka zarządu CLEPA kolejnej kadencji. Dokładamy starań do rozwoju naszych stowarzyszeń i jeszcze bardziej wzmożonej reprezentacji branży motoryzacyjnej. Ostatnie walne zebranie członków CLEPA to także ogłoszenie zmian, jakie wkrótce nastąpią na szczeblu zarządczym w tym stowarzyszeniu. Stery obejmie Benjamin, który pracuje tam już kilka lat i ma ogromne doświadczenie. Mam wrażenie, że podobnie jak w przypadku niedawnych zmian w SDCM, także w tym wypadku mamy do czynienia z płynnym przejęciem pałeczki w biegu. Znając funkcjonowanie CLEPA i korzystając ze swojego doświadczenia i wiedzy Benjamin będzie mógł płynnie przejąć obowiązki po Sigrid.

Benjamin Krieger od ponad czterech lat kieruje zespołem ds. spraw rządowych CLEPA, koncentrując się na normach emisji dwutlenku węgla i zanieczyszczeń, szerszym programie zrównoważonego rozwoju, cyfryzacji mobilności, handlu międzynarodowym i konkurencyjności. Krieger pochodzi z Niemiec, od 15 lat pracuje w sferze polityki UE, jako szef biura i rzecznik prasowy delegacji posłów do Parlamentu Europejskiego oraz doradzając przedsiębiorstwom i stowarzyszeniom jako konsultant ds. strategicznej komunikacji politycznej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!