Laureaci Złotych Medali Targów TTM 2022

20 kwietnia 2022, 13:30

Złote Medale to już stały element, odbywających się w Poznaniu Targów Techniki Motoryzacyjnej. W zakończonej niedawno, tegorocznej edycji imprezy, wyróżnienia te przyznano aż 19 urządzeniom motoryzacyjnym.

TTM to największa i najważniejsza w tej części Europy impreza, podczas której swoje osiągnięcia prezentują producenci czy dystrybutorzy stosowanych w motoryzacji urządzeń. Naszą relację z tego wydarzenia można przeczytać TUTAJ.

Złote Medale to wyróżnienie przyznawane zarówno za unikalne walory technologiczne jak i i ekologiczne. Na targach TTM jedną z nagród otrzymało urządzenie EmissionPRO® PMU 400 wyprodukowane przez niemiecką firmę MAHLE Aftermarket i dystrybuowane w Polsce przez firmę SOSNOWSKI. Służy ono do pomiaru stężenia cząstek stałych w spalinach pojazdów mechanicznych. Dotychczas stosowane dymomierze nie potrafią wykryć niektórych cząstek, mających toksyczny wpływ na organizmy żywe. EmissionPRO® PMU 400 wykorzystuje metodę CPC (Condensation Particle Counter) opartą o zjawisko kondensacji. Jest to obecnie najbardziej precyzyjna metoda wykorzystywana do homologacji pojazdów.

Firma Unimetal to kolejny laureat Złotych Medali Targów TTM. Sąd Konkursowy docenił opracowane i wyprodukowane przez to przedsiębiorstwo linie diagnostyczne ALPHA. Tworzą one kompletne wyposażenie stacji kontroli pojazdów. To jeden z najnowocześniejszych produktów na rynku światowym.

Jedno z wyróżnień, firma Unimetal odebrała wspólnie z firmą IT.NORCOM za protokół iSKP, czyli rozwiązanie IT, które sprawia, że diagnosta na stacji kontroli pojazdów pracuje w jednym systemie komputerowym.

Podczas tegorocznej edycji TTM Złote Medale tych Targów trafiły także do Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych WAŚ Józef i Leszek Waś Sp. j. za serie lamp zespolonych – tylnych W247 – W249, W250 – W252 oraz W243, W244, W245 (DD), a także lamp typu lightbar W221, W222, W223 czy ponownie do firmy Sosnowski wraz z Mahle Aftermarket Italy za najszybsze obecnie na rynku urządzenie do kalibracji ADAS (Grand Prix).

Pozostałe wyróżnione przez komisję targową produkty to:

 • Stanowisko ABS-ASR z symulacją współczynnika tarcia – Mechatronika Wyposażenie Dydaktyczne
 • Aktywny system recepcji serwisu ARGOS-TYRE SCAN-BODY GUARD – Italcom
 • C 350 – Automatyczna wyważarka monitorowa do kół ciężarowych – Italcom
 • CERTUS MultiTest – kontrola stanu technicznego wielu pojazdów na raz – WSOP
 • F24 Workshop – mobilny system zarządzania warsztatem – ASCO
 • FluidPRO® ATX 280 – Urządzenie do dynamicznej wymiany oleju w skrzyniach automatycznych – MAHLE, Sosnowski
 • Integra Connect 2.0 (edycja 2022) aplikacja dla kierowców do komunikacji z serwisami – Integra, CDS Mioduszewski
 • Integra eCommerce B2C Tyre 6.0 – platforma internetowa do sprzedaży opon – Integra, CDS Mioduszewski
 • MAHLE TechPRO – Tester elektroniki pojazdowej z bazą informacji techniczno-diagnostycznych opartą o HaynesPro – MAHLE, Sosnowski
 • Maxicharger AC Wallbox – AUTEL
 • Oscyloskop warsztatowy Scope DT – DeltaTech
 • Tokarka do felg CNC ELEGANCE – UNI-TROL

Grono ekspertów wybrało laureatów Złotych Medali Targów TTM spośród zgłoszonych rozwiązań. Z wnioskami do konkursu wystąpili w tej sprawie wystawcy tej branżowej imprezy. Jak przyznaje przewodniczący Sądu konkursowego, było to spore wyzwanie.

– Trudność w wyłonieniu laureatów polega na dużej różnorodność przedstawionych do oceny produktów. W tym roku przesłano do oceny ich aż 21 z czego 19 uzyskało wyróżnienia. Wśród ocenianych produktów znalazło się 5 rozwiązań lamp do pojazdów, 3 urządzenia warsztatowe, 5 rozwiązań sprzętu diagnostycznego, 5 różnych rodzajów specjalistycznego oprogramowania, recepcja samochodowa, stanowisko dydaktyczne oraz ładowarka do samochodów elektrycznych. Wszystkie prezentowane wyroby są związane z rynkiem motoryzacyjnym, jednak ich duża różnorodność powoduje konieczność korzystania z pomocy ekspertów do ich oceny – tłumaczy prof. dr hab. inż. Wiesław Zwierzycki,  przewodniczący Sądu Konkursowego, dyrektor Instytutu Maszyn Roboczych i Pojazdów Samochodowych z Politechniki Poznańskiej.

W wyłonieniu laureatów Sąd Konkursowy wspomagało 11 ekspertów z Politechniki Poznańskiej, którzy wskazywali na słabe i mocne strony poszczególnych produktów. Ostatecznie zarekomendowali 19 nowatorskich i pro ekologicznych rozwiązań.

Poniżej relacja filmowa z wręczenia Złotych Medali TTM 2022:

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Nn nn nmmk, 24 kwietnia 2022, 21:29 1 0

Pic na wodę. Zabrakło informacji, że madale są rozdawane przez nagrodzonych.

Odpowiedz