Rozwiązania SWAG: Kiedy wymienić zużytą poduszkę skrzyni biegów?

10 maja 2023, 13:30

Jednym z trzech punktów mocowania zespołu napędowego do karoserii jest poduszka skrzyni biegów. Specjaliści marki SWAG tłumaczą dlaczego dobry stan łapy skrzyni biegów jest ważny i opisują objawy, które występują w przypadku zużytej poduszki skrzyni biegów w samochodach Fiat Punto 1.4T, Fiat Grande Punto oraz Alfa Romeo Mito 1.4T.

Swag Mocowanie skrzyni Fiat Alfa

Jakie zadanie spełnia poduszka skrzyni biegów?

Głównym zadaniem mocowania jest podparcie oraz połączenie skrzyni biegów i silnika z nadwoziem pojazdu. Dodatkowo mocowanie ogranicza i pochłania wytwarzane przez silnik i przekładnię hałas, drgania oraz uciążliwość pracy (NVH). Dzięki temu wzrasta komfort jazdy kierowcy i pasażerów pojazdu.

Co wpływa na zużycie mocowania skrzyni biegów?

Trudne warunki pracy, ciągłe zmiany temperatury, drgania silnika i skrzyni biegów oraz nagłe obciążenia powstające w wyniku pokonywania nierówności drogowych stanowią potencjalną przyczynę uszkodzenia mocowania. W wymienionych modelach samochodów może dochodzić do ścinania tulei gumowej. Gdy proces ten rozpocznie się, wraz z pokonywanymi kilometrami stan tulei tylko się pogarsza. Podczas przyspieszania i zwalniania kierowca może odczuwać charakterystyczne drgania. Nasilają się one dodatkowo podczas jazdy na niższych przełożeniach lub na biegu wstecznym. W przypadku poważnego uszkodzenia pogarsza się również komfort zmiany biegów.

Więcej informacji technicznych można znaleźć na stronie: partsfinder.bilsteingroup.com

Numer katalogowy części:
SWAG 33 10 2845

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!