A gdyby można było cofnąć czas… Czy ponownie wybrałbyś warsztat samochodowy?

14 września 2023, 13:36

Sieć warsztatowa ProfiAuto przeprowadziła ciekawe badanie opinii wśród swoich członków. Właścicieli warsztatów samochodowych zapytano, czy gdyby mieli ponownie wybrać, jaką firmę chcą prowadzić, zdecydowaliby się na warsztat samochodowy? Tę samą grupę przedsiębiorców zapytano również o to, czy poleciliby prowadzenie warsztatu swoim dzieciom i przyjaciołom?

Ośmiu na dziesięciu mechaników nie żałuje decyzji o założeniu serwisu motoryzacyjnego i jeszcze raz wybraliby tę formę działalności, rozpoczynając nowy biznes – wynika z badania przeprowadzonego wśród ponad 300 właścicieli warsztatów, należących do sieci ProfiAuto Serwis.

Badanie wykazało, że szukając dziś pomysłu na biznes, aż 84% mechaników ponownie zdecydowałoby się na założenie serwisu. Co więcej, ponad połowa z nich zachęcałaby też do prowadzenia warsztatu swoje dzieci lub znajomych (30% zdecydowanie poleciłoby zainwestowanie w serwis motoryzacyjny, a 26% poleciłoby). Ankieta przeprowadzona została na przełomie lipca i sierpnia 2023 r. i wzięli w niej udział właściciele punktów ProfiAuto Serwis z całej Polski.

Przy okazji publikacji badań, sieć ProfiAuto Serwis poinformowała, że na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy jej szeregi zasiliło kolejnych sześciu partnerów (sklepów i hurtowni): CCS z Biłgoraja, ING Autotechnika z Kraśnika, MarCar z Cieszyna, Moto-Familia z Jelcza-Laskowic, Moto Trader z Włocławka, ProfiParts z Końskich.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!