Wskaźnik – dynamika sprzedaży – wrzesień

20 października 2004, 0:00

W dniu wczorajszym nastąpiła aktualizacja wskaźników dynamiki sprzedaży.

Wskaźniki te określają procent wzrostu lub spadku sprzedaży w kolejnych miesiącach w stosunku do sprzedaży w tym samym okresie roku poprzedniego. W przypadku warsztatów wskaźnik ten określany jest poprzez porównanie liczby wizyt klientów. Wskaźniki przygotowane zostały w oparciu o wyniki reprezentatywnej grupy firm. Jak się okazuje wrzesień był dobrym miesiącem dla wielu importerów części samochodowych. Średnio importerzy zanotowali wzrost na poziomie 12%.
Wzrost ten odbywa się kosztem obrotu wielu sklepów. W przypadku niektórych sklepów spadki obrotu sięgają kilkudziesięciu procent.
Średni wynik sklepów za wrzesień to spadek 9%.
Mimo, że do Polski sprowadzono w tym roku ponad 500 tys. używanych samochodów to wskaźnik ilości wizyt w warsztatach wyniósł w ostatnim miesiącu nieco ponad 1%.

Trudno tu mówić o ożywieniu choć ponownie wskaźnik jest na plusie.
Wskaźniki dostępne są dla wszystkich użytkowników serwisu MotoFocus, lecz w niedługim czasie będziemy udostępniać je wyłącznie firmom, które będą współtworzyły takie analizy. Dlatego też zachęcamy, do podawania własnych wskaźników. Gwarantujemy całkowitą poufność tych informacji, posłużą one wyłącznie do określenia średniej w skali kraju. Własny wskaźnik można wysłać bezpośrednio z naszej strony, wystarczy obliczyć go według zamieszczonego wzoru i wprowadzić do odpowiedniego pola poniżej wykresów.
Wskaźnik = (Obrót wrzesień 2004) / (Obrót wrzesień 2003)
Wszystkie powyższe dane można zobaczyć na stronie https://motofocus.pl/?mod=wskaznik

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!