Dostępność części w magazynach dystrybutorów – jak się zmieniła w minionym roku?

19 stycznia 2024, 13:42

Czy problemy z brakiem części zamiennych na rynku wtórnym zostały ostatecznie zażegnane? Przedstawiamy wyniki badania, przeprowadzonego wśród dystrybutorów części.

W minionym roku 2023 znacznie poprawił się poziom dostępności części samochodowych w ofertach dystrybutorów. Większość dystrybutorów deklarowała, że poradziła sobie z problemami niedoboru produktów już w połowie minionego roku. Kolejne miesiące to dalsza poprawa dostępności części na rynku. Ponad połowa badanych firm zadeklarowała poprawę poziomu dostępności części w minionym roku, względem roku 2022.

Dane pochodzą z raportu „Przemysł, handel i usługi w motoryzacji – podsumowanie sytuacji po III kwartale 2023 r. i prognozy, przygotowanego przez MotoFocus.pl we współpracy z Santander Bank Polska, Stowarzyszeniem Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych i Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

Całość raportu można pobrać TUTAJ.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Barlicki, 20 stycznia 2024, 18:33 21 0

No jak sprawdzić moto profila to tam wieczne braki towaru
I tylko mówią że dostawcy nie dostarczają. A jakoś do innych dostarczają.
Ktoś mi to wyjasni? Może prezesi profila?

Odpowiedz