Menu

Ravenol

Nowa linia olejów motocyklowych Ravenol

Motocykl wymaga dużej uwagi i odpowiedniej opieki, dlatego w trosce o fanów jednośladów RAVENOL wprowadza grupę w pełni syntetycznych olejów motocyklowych serii Racing 4-T Motobike na bazach PAO/Ester wzmocnionych technologią USVO, dedykowanych do zastosowań wyczynowych.

Nowe licencje API w produktach Ravenol

Firma Ravenol wprowadziła środki smarne z nowymi licencjami API.

Szkolenie Ravenol z dynamicznej wymiany oleju

Firma Ravenol zaprasza na szkolenie z dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów w praktyce. Szkolenie prowadzone jest w formie webinaru w czasie rzeczywistym przez co uczestnicy mają możliwość zadawania pytań, a prowadzący natychmiastowo na nie odpowiadają.

Olej Ravenol otrzymał rekomendację Forda

Olej Ravenol o oznaczeniu MTF-3 SAE 75W otrzymał rekomendację Ford WSS-M2C-200-D3. Oznacza to, że od teraz w syntetyczny olej MTF-3 SAE 75W jest również zalecany do skrzyń manualnych MT82 w pojazdach Ford Mustang, Ranger, Transit.

Działalność marki Ravenol pozostaje bez zmian

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce, firma Ravenol pragnie poinformować swoich klientów, iż jej funkcjonowanie pozostaje bez zmian. Wszystkie produkty są niezmiennie dostępne do kupienia u dystrybutorów.

Nowość w ofercie Ravenol – RAVENOL CVT HCF-2 Fluid 

Ravenol opracował olej syntetyczny dla bezstopniowych skrzyń biegów CVT drugiej generacji marki HONDA. Powstał na bazie wysokiej jakości olejów bazowych z udziałem polialfaolefin (PAO) oraz dodatków i inhibitorów, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie przekładni. Jest olejem o niskiej lepkości, ochronę przed zużyciem, także przy wysokich obciążeniach, zapewnia też optymalne przenoszenie mocy.

Partnerstwo techniczne Samsonas Motorsport i Ravenol

Na Professional MotorSport World Expo w Kolonii niemiecki producent smarów RAVENOL i litewski specjalista od układów napędowych Samsonas Motorsport podpisali długoterminowe partnerstwo techniczne.

System opakowań Bag in Box w ofercie Ravenol

W celu zwiększenia wydajności pracy, Ravenol opracował opakowanie produktowe Bag in Box.

Płyn hamulcowy DOT 4 LV od Ravenola

Ravenol DOT 4 LV jest zalecany do układów hamulcowych i sterowania sprzęgłem w pojazdach wyposażonych w elektroniczne programy stabilizacji toru jazdy ESP i ABS.

Toyoty GT86 z fabrycznym olejem Ravenol

Wszystkie auta TMG GT86 i samochody rajdowe zbudowane przez Toyota Motorsport GmbH otrzymują pierwsze napełnienie olejami RAVENOL.

Ravenol to niemiecka firma produkująca środki smarne, powołana do życia w 1946 r. w Westfalii. Jest znana na rynku głównie za sprawą produkcji olejów przekładniowych, które stanowią wiodącą linię jej produktów, jednak posiada o wiele szerszą ofertę. Ravenol oferuje także m.in. oleje silnikowe, oleje do skrzyń biegów, płyny i koncentraty chłodnicze, płyny hamulcowe, specjalistyczne smary, a także chemię warsztatową. Firma posiada własny katalog online Ravenol – dobierz olej, który umożliwia dopasowanie odpowiedniego produktu do potrzeb. Oferta firmy jest stale poszerzana o nowe linie produktowe oraz referencje środków smarnych. Więcej informacji na temat firmy Ravenol i jej produktów można znaleźć w powyższych artykułach.