Wyświetlacz z funkcją identyfikacji kierowcy – nowość od Continental i trinamiX

23 lutego 2023, 15:27

Continental i trinamiX prezentują światową innowację: wyświetlacz z funkcją identyfikacji kierowcy, ze zintegrowaną kamerą do biometrycznego rozpoznawania osoby siedzącej za kierownicą. Nowe rozwiązanie zostało docenione nagrodą za innowacyjność na targach CES 2023 w Las Vegas, w kategorii „Vehicle Tech & Advanced Mobility” („technologia pojazdowa i zaawansowana mobilność”).

Wyświetlacz z funkcją identyfikacji kierowcy to pierwszy wyświetlacz przeznaczony do wnętrza pojazdu, który umożliwia bezkontaktową, bezpieczną weryfikację tożsamości w celu zapobiegania oszustwom i kradzieżom.

Funkcja, którą wielu użytkowników zna już ze smartfonów rozpoznających twarz użytkownika, znalazła zastosowanie w pojazdach. Continental i trinamiX jako czołowy dostawca rozwiązań biometrycznych, wprowadzają interakcje między kierowcą a pojazdem na zupełnie nowy poziom. Technologia ta niezawodnie chroni przed kradzieżą pojazdu, który można uruchomić dopiero po poprawnym zweryfikowaniu tożsamości osoby siedzącej za kierownicą. Zwiększa to wygodę użytkowników pojazdów w wielu sytuacjach, na przykład przy płaceniu za paliwo, parking czy przejazd autostradą, a także przy korzystaniu z samochodu z wypożyczalni. Kolejne zastosowania tej technologii to usprawnienie płatności w sklepach z aplikacjami lub za dostęp do usług cyfrowych. Kamera wbudowana w system niezawodnie monitoruje też koncentrację kierowcy, pomagając uniknąć zagrożeń spowodowanych na przykład zmęczeniem. Wyświetlacz z funkcją identyfikacji kierowcy opracowany przez Continental i trinamiX nie potrzebuje do tego dodatkowych czujników. Kamera jest zintegrowana z wyświetlaczem i całkowicie niewidoczna dla kierowcy.

– Bezpieczna identyfikacja użytkownika będzie ważną funkcją w pojazdach przyszłych generacji. Nasz wyświetlacz z funkcją identyfikacji kierowcy wyznacza nowe standardy pod względem bezpieczeństwa i komfortu. Wyświetlacze są kluczowym interfejsem między kierowcą a pojazdem. Wyświetlacz rozpoznający kierowcę po raz pierwszy oferuje trzy podstawowe funkcje w jednym pakiecie: niezawodne uwierzytelnianie kierowcy oraz opcję bezpiecznych transakcji płatniczych za pośrednictwem wyświetlacza w pojeździe – na przykład na płatnych parkingach, w punktach poboru opłat drogowych czy sklepach z aplikacjami. Ponadto niewidoczna kamera może monitorować koncentrację kierowcy, realizując funkcję, która w przyszłości będzie obowiązkowa w Europie. To wyjątkowo wydajne, kompleksowe rozwiązanie – powiedział Philipp von Hirschheydt, szef obszaru biznesowego doświadczenia użytkownika w Continental.

Skanowanie twarzy w samochodach – ochrona przed oszustwami?

Zintegrowane uwierzytelnianie na podstawie obrazu twarzy jest oparte na technologii opracowanej i opatentowanej przez trinamiX. Łączy rozpoznawanie twarzy w celu identyfikacji użytkownika z nowym mechanizmem wykrywania żywego obiektu: rozpoznawanie ludzkiej skóry pozwala zapobiegać oszustwom, takim jak wykorzystywanie fotografii czy realistycznych trójwymiarowych masek w celu podszycia się od uprawnionego kierowcę. System trinamiX Face Authentication uzyskał certyfikację zgodności z najwyższymi standardami bezpieczeństwa biometrycznego.

– Continental i trinamiX wspólnie realizują cel poprawy bezpieczeństwa i komfortu konsumentów – powiedział Wilfried Hermes, dyrektor działu elektroniki powszechnego użytku w Ameryce Północnej i Europie w trinamiX.

– Jako doświadczony dostawca branży motoryzacyjnej i pionier skomunikowanych technologii, Continental umożliwia nam rozwijanie nowych aplikacji dla systemu trinamiX Face Authentication. Dzięki innowacyjnej technologii wyświetlacza Continental wszystko to można połączyć z perfekcyjną estetyką i wzornictwem wnętrza pojazdu – dodaje.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!