Inwestycja Delphi Technologies w fundusz Venture Capital

, 29 października 2021, 9:00

Firma Delphi Technologies Aftermarket połączyła siły z NEXUS Automotive International i Mobilion Ventures, inwestując w zaawansowane technologicznie start-upy koncentrujące się na opracowywaniu rozwiązań dla rynku części zamiennych w zakresie inteligentnych technologii mobilności.

Trzyletnia inwestycja w fundusz venture capital o nazwie Mobilion zapewnia Delphi Technologies dostęp do produktów, usług, narzędzi i szkoleń dla rynku części zamiennych opracowywanych przez przedsiębiorców z całego świata, w takich obszarach jak zaawansowane systemy kontroli i bezpieczeństwa, zarządzanie flotą i nawigacja, rozwiązania dla pojazdów elektrycznych oraz systemy komunikacji i łączności.

Oczekuje się, że ta inicjatywa przyspieszy czas wprowadzania nowych produktów i usług nawet o 60 procent, co może stanowić znaczną różnicę dla rynku, który musi szybko
reagować na globalne zapotrzebowanie w zakresie CASE, a także na inicjatywy dotyczące zrównoważonego rozwoju. Szybkość i sprawność działania potwierdzone dzięki przyspieszonemu podejściu stosowanemu przez fundusz Mobilion, które może skrócić standardowy 5- lub 6-letni proces rozwoju do 2–3 lat, mogą pomóc Delphi Technologies w dywersyfikacji oferty i zapewnieniu klientom przewagi konkurencyjnej na szybko zmieniającym się rynku mobilności.

Z perspektywy Mobilion, Delphi Technologies wnosi strategiczny wkład w wybór najlepszych startupów, w które warto zainwestować.

– Ta inwestycja w segment inteligentnej mobilności jest znaczącym etapem pozwalającym nam utrzymać pozycję lidera w zakresie pionierskich rozwiązań dla rynku wtórnego — powiedział Neil Fryer, wiceprezes ds. globalnego marketingu, produktów i strategii Delphi Technologies Aftermarket. – Widzimy, jak rządy i firmy motoryzacyjne wprowadzają strategie na rzecz bardziej wydajnej i zrównoważonej mobilności, fundusz znacznie zwiększy naszą ekspozycję na nowe rozwiązania techniczne, które będą napędzać innowacje. To z kolei doprowadzi do wielu możliwości handlowych dla naszych klientów, ponieważ możemy dostarczyć im produkty i rozwiązania dla rynku części zamiennych maksymalizujące ich możliwości osiągania przychodów w przyszłości.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!