Uruchomiono Centrum Badawczo-Rozwojowe WSOP

7 maja 2019, 11:31

Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy WSOP zlokalizowane w Knurowie przy ulicy Dworcowej 62 rozpoczęło swoją działalność. Po wielu miesiącach prac budowlanych kluczowe działy rozwojowe przeniosły się na stałe do nowego budynku. Stało się to w roku, w którym firma świętować będzie 25-lecie istnienia.

W pierwszym kwartale 2018 roku zakończyły się ostatnie prace wykończeniowe w obiekcie CBR. Następnie zostało przewiezione do nowego budynku całe niezbędne wyposażenie. Po kilku dniach meblowania stanowisk pracy, wszyscy zatrudnieni oficjalnie rozpoczęli swoją pracę w nowej lokalizacji.

Większość stanowisk w hali montażowej już działa. Głównie są to stanowiska zajmujące się konstrukcją urządzeń diagnostycznych i doskonaleniem metod ich wytwarzania. W ciągu najbliższych kilku tygodni uruchomione zostaną jeszcze: spawalnia, lakiernia proszkowa oraz laboratorium badawcze, które zajmie się rozwojem metod oceny stanu technicznego samochodów.

Z kolei w sąsiadującym z halą montażową budynku przewidzianym jako zaplecze badawczo-szkoleniowe umiejscowiły się już pozostałe działy odpowiedzialne za rozwój produktu i kształcenie specjalistów branży motoryzacyjnej.

Najbliższe tygodnie ekipa WSOP poświęci jeszcze na ostateczne meblowanie i dostosowanie pomieszczeń do ich docelowych funkcji. Przed wakacjami wszystko ma być już gotowe. Oficjalne otwarcie CBR odbędzie się we wrześniu 2019.

Obiekt CBR ma łączną powierzchnię prawie 2000 metrów kwadratowych. W jego skład wchodzi hala montażowa z zapleczem badawczo-szkoleniowym. W CBR prowadzone będą prace w zakresie nowych konstrukcji urządzeń diagnostycznych, doskonalenia metod wytwarzania, prowadzenia badań dotyczących zwiększenia trwałości produkowanego sprzętu, a także rozwoju metod oceny stanu technicznego samochodów.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!