Dunlop świętuje 130-lecie istnienia firmy

29 października 2018, 7:32 Promocja zakończona

31 października mija 130. rocznica opatentowania przez Johna B. Dunlopa opony pneumatycznej z dętką. To wydarzenie zapoczątkowało istnienie firmy Dunlop.

Pierwsza opona Dunlopa powstała na potrzeby trójkołowego rowerka, a jej twórcą nie był inżynier, a znany weterynarz John Boyd Dunlop. Jego przełomowy wynalazek powstał z kawałka płótna, gumy i smoczka z butelki do karmienia niemowląt i miał za zadanie jedynie podnieść komfort jego syna podczas jazdy rowerem. Zrobił jednak coś więcej – na zawsze zmienił świat motoryzacji, a założona w 1888 roku firma – wtedy pod nazwą The Dunlop Pneumatic Tyre Company – do dziś istnieje na rynku oponiarskim.

Wynalezienie bieżnika, testy na mokrej nawierzchni, odkrycie zjawiska aquaplaningu, opracowanie konstrukcji opony RunOnFlat, wykorzystanie Kevlaru EE w konstrukcji opony Dunlop SP Sport Maxx TT i kolejne technologie, jak np. Noise Shield – rozwiązanie, które zmniejsza poziom hałasu wewnątrz pojazdu nawet o 50% na wszystkich typach nawierzchni – to skrót 130-letniej historii Dunlop.

– Minione 130 lat to ogromna część historii zarówno marki Dunlop, jak i motoryzacji. To czas nieustannych wyzwań i rozwoju, które przyczyniły się do powstania wielu innowacyjnych produktów, bez których dziś trudno sobie wyobrazić codzienną podróż. Świat motoryzacji zmienia się, a wraz z nim potrzeby kierowców. Z niecierpliwością czekamy na to, co nam przyniesie przyszłość, bo to dla nas zachęta, by sięgać po więcej i wyznaczać nowe, ambitniejsze cele. 130 lat dla Dunlopa to dopiero początek – mówi Alena Mialeszka, Consumer Brand Manager Dunlop w regionie Polska i Ukraina.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!