Arpol współorganizował sympozjum

14 marca 2018, 9:40

Firma Arpol Motor Company współorganizowała razem z Zespołem Szkół Samochodowych im. gen. Józefa Bema w Toruniu sympozjum naukowe pn. „Nowoczesność w motoryzacji i mechanice”. Sympozjum odbyło się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, skierowane było do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy lada dzień wybierać będą swoją przyszłą ścieżkę kariery.

Podczas spotkania swoje prelekcje wygłosili przedstawiciele 8 firm związanych z branżą motoryzacyjną: Arpol Motor Company – Hurtownia Części oraz Dealer Seata i Mitsubishi, Toyota Bednarscy, DBK Truck Center, Kujawski Truck Center, MZK, Geofizyka, Invest – Tech oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych z Warszawy.

Pieczę nad organizacją spotkania sprawowała Marzanna Podpora – dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych im. gen. Józefa Bema w Toruniu. Absolwentem szkoły, która była organizatorem sympozjum jest założyciel oraz obecny prezes firmy Arpol Motor Company – Rafał Predenkiewicz.

W imieniu firmy Arpol Motor Company, prelekcje wygłosili przedstawiciele firm: KYB Polska – Arkadiusz Szuter oraz BOSCH – Grzegorz Wińczyk. W swoich prezentacjach panowie przedstawiali kierunek rozwoju branży motoryzacyjnej. Jako główne trendy rozwoju branży wskazane zostały: elektryfikacja, automatyzacja, integracja oraz multimedialność.

Firma Arpol Motor Company popiera inicjatywy takie, jak wspomniane sympozjum dla uczniów szkół gimnazjalnych. Branża motoryzacyjna ze względu na tempo oraz innowacje jakie w niej zachodzą jest niezwykle ciekawą opcją na rozwój młodych ludzi. Wieloletnia współpraca między firmą Arpol Motor Company i Zespołem Szkół Samochodowych pozwoliła na przygotowanie do zawodu i wyszkolenie wielu specjalistów, przed którymi stoi świetlana przyszłość w ciągle rozwijającej się branży motoryzacyjnej. Od wielu lat firma Arpol Motor Company stara się aktywnie uczestniczyć w kształceniu przyszłych pracowników branży motoryzacyjnej, świadcząc m.in. stypendia dla uczniów, wspierając szkoły nagrodami, organizując szkolenia dla uczniów oraz biorąc udział w organizowanych przez szkołę uroczystościach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

wciskarka, 14 marca 2018, 11:23 1 0

ten bosch się wpycha wszedzie

Odpowiedz

wciskarka2, 14 marca 2018, 11:24 0 -1

w ogóle wpuszczanie producentów do szkół to śmierdząca sprawa

Odpowiedz

WWwa, 14 marca 2018, 13:17 1 0

Why? Czasem dobrze poznać dane techniczne/produkcyjne z samego źródła. Szkolenie ze sprzęgieł na Politechnice było bardzo dobrze przygotowane i przeprowadzone.

Odpowiedz

germania, 15 marca 2018, 15:40 0 0

Bo rodzi podejrzenia wprowadzania tylnymi drzwiami zwykłej reklamy, a nie szkolenia . Jeśli już szkolimy to pokazujemy 3-4 alternatywne rozwiązania. Reklama w szkole powinna być zakazana, a na pewno w odniesieniu do Niemców.

Odpowiedz