Nowa opona klasy turystycznej Firestone

10 lutego 2009, 0:00

Firestone odświeżył asortyment opon do samochodów osobowych. W odpowiedzi na sukces opony TZ200 zaprojektował jej ulepszoną wersję TZ300α. Konstrukcję opony i wzór bieżnika opracowano z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu podróżowania w każdych warunkach drogowych i przy wszystkich prędkościach. Obniżono zewnętrzny poziom hałasu o 1 dB, a dostosowana sztywność opony pozwala skutecznie tłumić wstrząsy spowodowane nierówną nawierzchnią. 

Firestone TZ300α to opona klasy turystycznej, zaprojektowana głównie dla kierowców sedanów i kompaktów, którzy cenią wysoki komfort jazdy i niski poziom hałasu przy zachowaniu dobrych właściwości jezdnych i łatwości prowadzenia.

Sztywność dla zapewnienia komfortu jazdy
Sztywność radialna opony zapewnia wysoki poziom tłumienia wstrząsów, oferując spokojną i odprężającą jazdę nawet na wyboistych drogach. Odstępy między klockami zaprojektowano tak, aby zredukować hałas wynikający z oporów toczenia przy każdej prędkości.

Bezpieczeństwo i stabilność
TZ300α zapewnia bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach pogodowych. Głęboki bieżnik wraz z długimi poprzecznymi rowkami na barku opony pozwalają na wydajne odprowadzanie wody oraz wyważony rozkład sił nacisku. Dynamicznie ukształtowane krawędzie bieżnika zmniejszają opór wody, czyniąc TZ300α wysoce odporną na aquaplaning na prostej i w zakrętach.

Na suchych nawierzchniach, klocki barkowe o wysokiej przyczepności dają maksymalny efekt wgryzania się, zapewniając bezpieczne i pewne hamowanie. Wzór kostki na barku opony zwiększa sztywność klocków, jednocześnie obniżając poziom hałasu i zwiększając odporność opony na zużycie. Ogólny rezultat to bardzo przewidywalna jazda z doskonałą stabilnością na drodze i komfortem prowadzenia. 

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!