ZF Aftermarket przedstawia nowy zarząd

18 kwietnia 2017, 9:07

ZF Aftermarket przedstawia Członków Zarządu wyznaczonych do pełnienia funkcji kierowniczych w nowej strukturze organizacyjnej działającej na rynku aftermarketowym od 1 stycznia 2017 roku.

Helmut Ernst, Dyrektor Generalny Działu B, Neil Fryer, Starszy Wiceprezes IAM, OES oraz Działu Rynku i Produktów, Evelyne Zaffino Wiceprezes Działu Zasobów Ludzkich (HR) oraz Andreas Koetz, który został Starszym Wiceprezesem ds. Produkcji, Zarządzania Materiałami i Jakością. Thomas Henne, obecnie Starszy Wiceprezes ds. Finansów, Zarządzania Procesami oraz IT w ZF Services, będzie piastował to stanowisko do 1 marca br., a następnie przekaże swoje obowiązki Danielowi Pantarollo.

Helmut Ernst, Dyrektor Generalny Działu B komentuje:

– Członkowie Zarządu naszej nowej struktury organizacyjnej na rynku aftermarketowym łączą bogatą wiedzę w zakresie motoryzacji z doświadczeniami wyniesionymi zarówno z firm ZF, TRW, jak i innych. Będzie to wartość dodana do dalszego rozwoju firmy, która kontynuuje rozwój portfolio produktów i usług, koncentrując się na dostarczaniu globalnym klientom kompletnych podzespołów i usług od jednego dostawcy.

Helmut Ernst dodatkowo dziękuje Thomasowi Henne za dotychczasowe osiągnięcia i wkład w rozwój firmy, w związku z jego wejściem w sześciomiesięczny okres wypowiedzenia ze względów osobistych:

– Thomas Henne stworzył w ramach swoich kompetencji strukturę, która umożliwia stały wzrost na rynku aftermarketowym. Doceniam poświęcany przez niego czas na wprowadzenie swojego następcy – Daniela Pontarollo, w strukturę firmy, codzienne funkcjonowanie międzynarodowych oddziałów i poznanie klientów.

Zarząd ZF Aftermarket:

Helmut Ernst

Helmut Ernst rozpoczął naukę na kierunku inżynierii mechanicznej i ukończył Wyższą Szkołę Zawodową w Gießen na kierunku inżynierii mechanicznej, mechaniki precyzyjnej i petrochemii. W 1985 roku rozpoczął pracę w firmie Continental, gdzie został Dyrektorem Produkcji, a następnie obejmował kolejne stanowiska kierownicze w Continental Automotive Aftermarket. Głównym obszarem jego działalności była Europa, Azja i Stany Zjednoczone.

Został Wiceprezesem działu Independent Aftermarket w firmie Continental oraz Dyrektorem Generalnym w firmie Continental Aftermarket GmbH. Był również odpowiedzialny za sprzedaż regionalną w dziale pojazdów użytkowych i rynku aftermarketowego w firmie Continental. Helmut Ernst rozpoczął pracę w firmie ZF w 2014 roku.

Neil Fryer

Neil Fryer ukończył Uniwersytet Londyński na kierunku literatury angielskiej, a w 1989 roku uzyskał dyplom MBA w Warwick Business School. Po zebraniu doświadczenia na rynku motoryzacyjnym w firmach Lucas i TRW, został Wiceprezesem Aftersales Europe w firmie Fiat Parts and Services, a następnie Współzałożycielem i Partnerem w firmie doradczej Management 3. W 2014 roku rozpoczął pracę w TRW Parts and Services jako Dyrektor ds. Marketingu i Technologii. W 2015 roku został Wiceprezesem TRW Global Aftermarket.

Evelyne Zaffino

Evelyne Zaffino uzyskała dyplom na kierunku językoznawstwa, tłumaczeń pisemnych oraz ustnych na Université Catholique de l’Ouest (UCO) w Angers. Po rozpoczęciu pracy w 1986 roku w dziale personalnym i administracyjnym działu Braking Systems firmy TRW, została w niej Dyrektorem Działu Zasobów Ludzkich (HR), następnie Dyrektorem Działu HR odpowiedzialnym za obszar całej Europy w TRW Engine Components, a później Dyrektorem HR w TRW Aftermarket  z siedzibą w Paryżu.

Andreas Koetz

Andreas Koetz uzyskał dyplom na kierunku  inżynierii przemysłowej w Wyższej Szkole Zawodowej w Mannheim i w 1992 roku rozpoczął pracę w dawnej firmie Boge GmbH w dziale kontroli. W późniejszym czasie został w niej awansowany na stanowisko Kierownika Działu Logistyki. W 2002 został Managerem Zakładu ZF Friedrichshafen AG, a w 2012 roku został Managerem Lnii Produkcyjnej.

Daniele Pontarollo

Daniele Pontarollo po ukończeniu Uniwersytetu w Padwie uzyskał w 2002 roku dyplom MBA w Business School CUOA Foundation. Następnie rozpoczął pracę w ZF Friedrichshafen AG jako praktykant w dziale zarządzania. Od tego czasu pracował na różnych stanowiskach w działach finansowych i controllingu w Niemczech, Brazylii i Meksyku. W 2009 roku został Dyrektorem Finansowym placówki w Meksyku i od 2011 roku jest odpowiedzialny za Finanse, Controlling i HR jako Wiceprezes w ZF Marine.

Thomas Henne

Thomas Henne w 1990 roku ukończył ekonomię na Uniwersytecie w Kolonii. Po odbyciu staży w Cambridge w Anglii, przez cztery lata był wewnętrznym konsultantem w zakresie procesów biznesowych i struktury na Colonia Insurance. W 1995 roku rozpoczął pracę w ZF Friedrichshafen. Od tego czasu pracował jako Dyrektor Działu Kontroli Wewnętrznej, Dyrektor ds. Controllingu i Controllingu Korporacyjnego. Od 2011 roku jest Starszym Wiceprezesem ds. Finansów, Zarządzania Procesami oraz IT w ZF Services.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!