Dunlop rozpoczyna współpracę z Mercedes-AMG

, 14 kwietnia 2015, 12:19

Dunlop i Mercedes-AMG zaczynają współpracę w Polsce w ramach projektu AMG Driving Academy Poland. Producent opon został oficjalnym partnerem i dostawcą opon dla floty AMG Driving Academy Poland.

Wszystkie samochody Mercedes-AMG, biorące udział w tym programie, zostaną wyposażone w najwyższej jakości opony Dunlopa, takie jak Ultra High Performance Dunlop Sport Maxx Race. Dzięki temu klienci AMG będą mogli osobiście przekonać się nie tylko o klasie sportowych aut Mercedesa, ale także o niezwykłych osiągach opon Dunlopa.

Wyścigowa mieszanka, z jakiej wykonano oponę Dunlop Sport Maxx Race, zapewnia wyjątkową przyczepność i krótką drogę hamowania. Dodatkowo powłoka hybrydowa, w jaką zostało wyposażone to ogumienie, ogranicza odkształcanie się opony przy dużych prędkościach, co wpływa na udoskonaloną precyzję i stabilność jazdy.

– „Cieszymy się, że dzięki współpracy z AMG Driving Academy Poland wielu polskich kierowców będzie mogło doświadczyć prawdziwej przyjemności ze sportowej jazdy i sprawdzić pełnię możliwości, jakie oferują opony naszej marki. Szkolenia pod okiem doświadczonych instruktorów pozwolą w bezpiecznych warunkach sprawdzić nie tylko potencjał mocnych aut wyposażonych w opony Dunlop, ale też przyniosą kierowcom nowe umiejętności, które z pewnością przydadzą się w codziennej jeździe samochodem” – powiedział Marcin Nowomiejski, brand manager Dunlop i Fulda.

AMG Driving Academy Poland zrzesza kilkunastu polskich trenerów, którzy po miesiącach szkoleń i przygotowań dołączyli do grona ponad 100 doświadczonych, związanych ze sportem samochodowym instruktorów w AMG Driving Academy. W ramach projektu AMG Driving Academy Poland kierowcy będą mogli usiąść za kółkiem takich aut, jak A 45 AMG, CLA 45 AMG Shooting Brake, CLS 63 AMG czy AMG GT oraz brać udział w specjalnych imprezach oraz testach organizowanych głównie na torach wyścigowych „Kielce” oraz „Poznań”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!