Wały i półosie GKN w pojazdach zwycięzców rajdu Dakar 2015

20 lutego 2015, 9:41

Wszystkie zespoły biorące udział w rajdzie, których pojazdy zajęły pierwszych 13 miejsc w klasyfikacji rajdu Dakar 2015, były wyposażone w wały napędowe i półosie marki GKN.

Tegoroczny rajd zakończył się 17 stycznia po przejechaniu ponad 9 000 kilometrów. Start i meta znajdowały się ponownie w Buenos Aires, stolicy Argentyny, skąd rajd Dakar wystartował po raz pierwszy w roku 2009.

Od wielu lat specjalista w dziedzinie napędów, firma GKN, wyposaża wielu uczestników rajdu w półosie, wały napędowe i inne części. W tym roku specjaliści firmy w dziedzinie sportów motorowych wyposażyli 70% biorących udział w rajdzie samochodów osobowych w najnowszą technikę napędową.

Półosie i wały napędowe zaopatrzono w najnowszą generację przegubów SX Countertrack. Tak wyposażone wały zajmują mniej miejsca w pojeździe i w porównaniu ze stosowanymi do tej pory przegubami Rzeppa gwarantują o 60% poprawianą wydajność. Sprawdzone w ekstremalnych warunkach rajdu umiejętności, a także zdobyte na tej podstawie doświadczenie GKN wykorzystuje do produkcji półosi i wałów napędowych do naprawy samochodów osobowych, pojazdów z napędem na 4 koła, SUV-ów i lekkich pojazdów użytkowych. SPIDAN i LÖBRO są znanymi markami, pod którymi te części zamienne trafiają do niezależnych warsztatów naprawy samochodów.

Dowiedz się więcej

Nowa generacja półosi napędowych firmy GKN już na rynku części zamiennych
Nowa generacja półosi napędowych firmy GKN już na rynku części zamiennych

Firma GKN wprowadziła na rynek części zamienne do samochodów Volvo XC60 i XC90, identyczne z produkowanymi na pierwszy montaż. Są to półosie napędowe wykonane w technologii Countertrack i Ballspline. Innowacja GKN SUV-y nowej generacji łączą w sobie komfort samochodu osobowego z cechami pojazdu typu off-road. Aby uzyskać tak połączoną charakterystykę właściwości jezdnych pojazdu, konieczna jest […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!