Samochodowy dyfuzor zapachów – nowość w ofercie Philips

7 marca 2024, 15:41

Philips wprowadza na rynek nowy produkt – OlfaPure 7200. Jest to dyfuzor zapachów – urządzenie współpracujące z aplikacją w smartfonie. Nowy produkt, zdaniem producenta, ma wiele przewag wobec tradycyjnych zawieszek lub odświeżaczy powietrza w kabinie.

Philips OlfaPure 7200 to nowoczesny dyfuzor zapachowy, który pozwala nie tylko bardzo precyzyjnie dozować intensywność zapachu, ale także sprawia, że jest on odczuwalny przez całą podróż. W przypadku innych, konwencjonalnych rozwiązań jest to raczej niemożliwe, ponieważ zmysł węchu z czasem przyzwyczaja się do zapachu i albo przestaje go odczuwać w ogóle albo odbiera go wyjątkowo słabo.

Philips OlfaPure 7200 – urządzenie + wkłady

Dyfuzor składa się z urządzenia bazowego oraz wymiennych wkładów typu plug-and-play. Wkłady uwalniają całą gamę zaprojektowanych we Francji zapachów, które w zależności od wyboru pomagają się zrelaksować, zachować czujność, zmniejszyć chorobę lokomocyjną lub po prostu odświeżyć powietrze. Urządzenie mieści cztery wkłady jednocześnie, a zapach wybieramy naciskając przycisk.

Zapach uwalniany według algorytmu

System uwzględnia wiele czynników, takich jak stała percepcja zapachu (zwiększone uwalnianie zapachu w czasie), objętość przestrzeni kabiny, a nawet specyfikę aromatów. W tym ostatnim przypadku chodzi o to, że w niektórych regionach świata – ze względów kulturowych – wymagana jest bardziej lub mniej intensywna aromatyzacja (np. zapachy dla rynków azjatyckich są nieco lżejsze).

Wykorzystując algorytm przestrzenny, OlfaPure 7200 uwalnia optymalną ilość zapachu, uwzględniając objętość kabiny pojazdu (w m3), prędkość, z jaką dany zapach przemieszcza się w powietrzu oraz to, jak długo się w nim utrzymuje (efekt olfactory linger). To jedna z wielu cech, która odróżnia go od większości produktów konkurencyjnych.

Uwalnianie zapachu za pomocą suchej dyfuzji

OlfaPure 7200 wykorzystuje zaawansowany algorytm suchego powietrza, który pozwala na tworzenie zapachów z bardziej naturalnych i czystych składników. W połączeniu z technologią suchej dyfuzji, urządzenie uwalnia do powietrza jak najmniejszą liczbę cząsteczek.

Standardowe systemy oparte na płynach lub olejkach działają na zasadzie parowania podgrzewanych nośników zapachu, takich jak woda lub rozpuszczalniki zmieszane z olejem. Wiąże się to zazwyczaj z wyższym poziomem lotnych związków organicznych, rozpuszczalników, alkoholu i innych cząstek stałych w powietrzu, którym oddychają pasażerowie. W dłuższej perspektywie może być to uciążliwe dla zdrowia lub pogarszać samopoczucie.

W Philips OlfaPure zapach uwalnia się na skutek przepływu powietrza pod ciśnieniem nad materiałem (takim jak porowate kulki polimerowe) nasączonym substancją zapachową lub innym składnikiem aktywnym. W ten sposób powstaje strumień cząsteczek zapachowych suchego powietrza, który pozwala cieszyć się zapachem w bezpieczniejszy i zdrowszy sposób.

Philips OlfaPure – podstawowe informacje

1. Urządzenie ma w komplecie jeden wymienny wkład zapachowy, ale może współpracować jednocześnie z czterema wkładami (dodatkowe można dokupić oddzielnie). W systemie multi-cartridge użytkownik wybiera pomiędzy nimi korzystając z aplikacji lub naciskając przycisk na urządzeniu.

2. Technologia suchej dyfuzji minimalizuje uwalnianie cząsteczek do powietrza. W rezultacie uzyskujemy niski poziom LZO (lotnych związków organicznych), rozpuszczalników, alkoholu i innych cząstek. Oznacza to zdrowsze powietrze, zwłaszcza dla osób z problemami oddechowymi. Ze względu na metodę dostarczania suchego powietrza, uwalniany zapach nie ma wpływu na materiały wewnętrzne, takie jak tkaniny, skóry i tworzywa sztuczne. Nie wpływa też w żaden sposób na system HVAC pojazdu (z ang. Heating, Ventilation, Air Conditioning). Ponadto, dzięki szczelnie zamkniętym wkładom nie dochodzi do wycieku olejków podczas zmiany lub wymiany zapachów.

3. System suchego powietrza pozwala na bardziej precyzyjne uwalnianie dyfuzji, która może być skalibrowana do wielkości konkretnego pojazdu. Skutkuje to dozowaniem odpowiedniej objętości zapachu dla danej przestrzeni. Przez cały okres użytkowania wkładu, od 1. do 90. dnia, zapach jest dostarczany w sposób stały.

Konkurencyjne systemy oparte na olejach nie są w stanie zapewnić stałego dozowania zapachu w całym okresie użytkowania. Zapach jest po prostu uwalniany intensywnie na początku, a następnie powoli słabnie z czasem.

4. Wkłady OlfaPure bazują na polimerach i dzięki temu nie są narażone na poważne wahania temperatury. Oznacza to, że w przeciwieństwie do systemów z mokrym olejem, zapachy nie rozdzielają się w temperaturach poniżej zera lub w wysokich temperaturach. Zapewnia to zachowanie oryginalnego profilu zapachowego.

Wszystkie zapachy OlfaPure są zgodne z normami IFRA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Zapachowego, które od ponad 40 lat wyznacza standardy i zapewnia bezpieczeństwo stosowania zapachów. Standardy IFRA są uznawane przez organizacje handlowe i władze rządowe na całym świecie, a członkowie IFRA odpowiadają za około 80% światowej produkcji zapachów. 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anna, 14 marca 2024, 8:55 0 0

Miałam okazję testować i stwierdzam, że jest to produkt, który wybitnie wpływa na podniesienie komfortu podróży.

Odpowiedz