Komplementarny system diagnostyczny „jak w ASO” – nowość na rynku

25 stycznia 2023, 10:02

Wraz z początkiem lutego firma MAHLE wprowadzi na rynek RemotePRO. Jest to komplementarny system diagnostyczny do obsługi pojazdów. Jest to szansa dla warsztatów niezależnych, które będą mogły świadczyć usługi diagnostyczne i serwisowe na poziomie autoryzowanych serwisów.

Zdalne narzędzie diagnostyczne łączy dużą liczbę innych urządzeń producenta na jednym serwerze. Dzięki temu niezależne warsztaty mogą korzystać z tego samego zakresu funkcji, co warsztaty autoryzowane, nawet w przypadku pojazdów bardzo rzadkich lub trudnych do zdiagnozowania. Obejmuje to odczytywanie i kasowanie pamięci usterek, kalibrację, programowanie i konserwację różnych systemów w pojeździe, ale także diagnostykę nietypowych i „egzotycznych” usterek. Usługi producentów są rozliczane zgodnie z zasadą „pay per use”, czyli w zależności od zastosowania. Oznacza to, że niezależne warsztaty mogą bezpośrednio przenieść te koszty na swoich klientów.

RemotePRO jest uzupełnieniem uniwersalnego narzędzia diagnostycznego TechPRO firmy MAHLE i Connex firmy BRAIN BEE. Firma MAHLE zadbała również o wsparcie w procesie diagnostycznym, udostępniając mechanikom czat i infolinię.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!