Ruszył program stypendialny Akcelerator

7 września 2022, 23:49

Fundacja Inter Cars uruchomiła program stypendialny Akcelerator, skierowany do uczniów szkół średnich o profilu samochodowym, mechanicznym i logistycznym.

Wnioski można rejestrować od 1 do 30 września na stronie internetowej www.fundacja.intercars.eu/akcelerator. To kolejna inicjatywa w Grupie Kapitałowej Inter Cars, umożliwiająca młodym przedstawicielom branży lepszy zawodowy start.

Założeniem programu jest wsparcie rozwojowe, edukacyjne i finansowe dla młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z motoryzacją i logistyką. Laureaci stypendium, oprócz otrzymania pomocy finansowej, będą mogli rozwijać swoje umiejętności, biorąc udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Fundację Inter Cars.

Do Programu Akcelerator mogą zgłaszać się uczniowie szkół ponadpodstawowych o profilu samochodowym, mechanicznym i logistycznym, w szczególności ci, którzy biorą udział w zawodach i konkursach,  interesują się najnowszymi osiągnięciami i trendami techniki motoryzacyjnej oraz planują zawodowo zajmować się tą tematyką. Program stypendialny Fundacji Inter Cars pomoże im rozwijać swoje pasje, wspierając ich merytorycznie i finansowo.

– Motto Programu Akcelerator – Napędzamy Twoje Marzenia – nie jest przypadkowe. Chcemy, aby nasz program stypendialny był trampoliną, dzięki której uzdolniona młodzież, pragnąca rozwijać się w branży motoryzacyjnej, mogła pewnie wkroczyć na kolejny etap drogi zawodowego rozwoju. Co ważne, nie ograniczamy się tylko do pomocy finansowej, ale zapewniamy najwyższej jakości wiedzę w postaci warsztatów i szkoleń prowadzonych przez ekspertów. Zdajemy sobie sprawę z rosnącej roli mechaników i logistyków na rynku pracy, dlatego dbamy o rozwój kompetencji przyszłości, co jest jednym z obszarów działalności Fundacji – mówi Katarzyna Orlikowska, koordynatorka Programu Akcelerator w Fundacji Inter Cars.

Rejestracja wniosków odbywa się do 30 września na stronie www.fundacja.intercars.eu/akcelerator, na której znaleźć można m.in. regulamin programu, listę wymaganych dokumentów oraz ważne informacje dla uczniów i nauczycieli. Do drugiego etapu zakwalifikuje się trzydzieścioro uczestników, których zadaniem będzie przygotowanie do 10 listopada autoprezentacji. Spośród nadesłanych prac Fundacja wyłoni grono dwudziestu stypendystów. Ich nazwiska poznamy najpóźniej 2 grudnia – wszyscy, wraz ze szkolnymi opiekunami, zostaną zaproszeni do udziału w uroczystej inauguracji Programu w Warszawie.

Program Akcelerator to kolejna inicjatywa Grupy Kapitałowej Inter Cars, wspierająca zawodowy rozwój młodzieży, która swoją przyszłość wiąże z motoryzacją. W ramach uruchomionego w 2012 roku programu „Młode Kadry”, Inter Cars doposaża wybrane szkoły w nowoczesny sprzęt, a uczniom i nauczycielom zapewnia udział w profesjonalnych szkoleniach. „Young Car Mechanic to z kolei międzynarodowy konkurs dla utalentowanych mechaników, który popularyzuje ten coraz bardziej potrzebny społecznie zawód oraz służy wymianie doświadczeń i dobrych praktyk między polskimi i europejskimi szkołami.

Idee Programu Akcelerator są realizacją misji Fundacji Inter Cars, powołanej do życia w maju 2021 roku. Polega ona na wspieraniu rozwoju dostępnej, bezpiecznej oraz odpowiedzialnej mobilności dla ludzi i klimatu. Poprzez autorskie programy i partnerską współpracę z organizacjami eksportowane są innowacje i wartości, będące podstawą rozwoju firmy Inter Cars: pasja i zaangażowanie, partnerstwo, wiarygodność, lojalność oraz przywództwo przez przykład.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.fundacja.intercars.eu/akcelerator na której znajdują się wszystkie potrzebne informacje dotyczące programu stypendialnego. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Katarzyną Orlikowską, koordynatorką programu (akcelerator@intercars.eu).

Artykuł sponsorowany Inter Cars SA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!