Hołowczyc pojedzie w Rajdzie Dakar 2024

18 listopada 2022, 10:46

Krzysztof Hołowczyc ogłosił, że po siedmioletniej przerwie, weźmie udział w Rajdzie Dakar 2024. Zaprezentował także swoich partnerów, którzy będą go wspierać w przygotowania i starcie w tej największej na świecie imprezie rajdowej.

Pilotem Hołka będzie Łukasz Kurzeja, a panowie zasiądą do zupełnie nowego MINI Countryman T1 Plus z silnikiem diesla przygotowanego przez niemiecki X-raid Team. Samochód ten będzie zaprezentowany w połowie grudnia.

Ciekawostką jest informacja o nowych partnerach rajdowców, którzy będą wspierać polską załogę w 2023 r. Zaplanowane są wówczas starty w pełnym cyklu Pucharu Świata w rajdach Baja. Imprezy te uznawane są za jedne z ważniejszych testów na drodze przygotowań do startu w Rajdzie Dakar. To swoisty poligon doświadczalny dla samochodu i ekipy. Hołowczycowi i Kurzei wsparcia udzielą między innymi firmy BIO-GEN, ProCam i Bio-Lider.

Wspomniane firmy na co dzień działają w obszarach związanych z rolnictwem i rozwojem biotechnologicznym. Ważnym aspektem dla niech jest również rozszerzenie znaczenia biopaliw, które mogłyby być używane w sporcie motorowym na całym świecie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Pisokomuny, 10 grudnia 2022, 20:25 1 0

Sądy są Pisowskie to czego się spodziewać

Odpowiedz