Które modele samochodów najczęściej występują w grach komputerowych?

23 sierpnia 2022, 10:40

Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki. Dzisiaj trudno określić, po który gatunek gracze sięgają najczęściej, jednak niemal w każdym pojawiają się samochody. Które marki oraz modele są w nich najbardziej popularne? Sprawdźmy!

kontroler do gier komputerowych

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez portal Confused.com, marką pojawiającą się najczęściej jest Chevrolet, modele amerykańskiego producenta pojawiają się w grach ponad 2400 razy. Jeżeli chodzi o poszczególne modele, to łatwo zauważyć, iż dominują te produkowane od dawna, niektóre mają bardzo długą historię. Tak przechodzimy do wicelidera rankingu, Chevroleta Corvette. Jest to pojazd produkowany od 1953 roku, kiedy to zadebiutował na amerykańskim rynku, do dzisiaj, oczywiście samochód był modernizowany i liczy sobie 8 generacji. Wystąpił on w grach komputerowych 1270 razy. Liderem jest jednak auto o wiele mniej popularne i znane w szerszych kręgach, o ile Corvette zna prawie każdy, to Nissan Skyline, bo o nim mowa, jest samochodem o wiele mniej spopularyzowanym. Wystąpił w grach komputerowych 1271 razy, a więc o 1 przypadek więcej niż Corvette. Skąd więc upodobanie twórców gier do japońskiego auta? Przede wszystkim, jest to samochód z niemal nieograniczonym potencjałem tuningowym. Istnieją egzemplarze z mocą znacznie przekraczającą 1000 KM. Swoją popularność zwiększył również dzięki występom w filmach, srebrno-niebieski Skyline, prowadzony przez Paula Walkera wcielającego się w jednego z bohaterów jest ikoną serii Szybcy i Wściekli. Podium zamyka Ford Mustang, prawdopodobnie jeden z najbardziej ikonicznych samochodów wszechczasów. Pojawia się on w produkcjach gamingowych 1263 razy. Jest to również samochód produkowany mniej więcej od połowy XX wieku, z milionami fanów na całym świecie. Pełną listę prezentujemy poniżej:

  1. Nissan Skyline – 1271 razy
  2. Chevrolet Corvette – 1270 razy
  3. Ford Mustang – 1263 razy 
  4. Chevrolet Camaro – 1058 razy
  5. Mitsubishi Lancer – 974 razy
  6. Subaru Impreza – 952 razy
  7. Mazda RX-8 – 752 razy
  8. Honda Civic – 697 razy
  9. Volkswagen Golf – 637 razy
  10. Toyota Supra – 592 razy

Kobiety grające w gry wyścigowefot. Game Quarium – https://www.gamequarium.com/

Samochody przedstawione w grach łączy jedna wspólna cecha.

Wszystkie wymienione modele, może z wyjątkiem Golfa i Civica (które mimo obecności usportowionych wersji są szarymi kompaktami) to samochody szybkie, budzące emocje oraz wyzwalające dreszczyk u fanów motoryzacji. Gry komputerowe to środowisko, w którym niekoniecznie trzeba stosować się do przepisów kodeksu drogowego, a co za tym idzie – można poczuć się jak wyścigowi kierowcy nie wychodząc z domu. Tłumaczy to wybory producentów gier co do modeli samochodów w ich produkcjach.

Pełną treść badania można znaleźć na stronie: https://www.confused.com/car-insurance
Źródło zdjęć: Pixabay.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!