Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12.07 Szpachlowany… wahacz? Wyższy poziom druciarstwa w dostawczaku. 12.07 Konkurs Continental – wyniki 11.07 Kolejny ważny gracz aftermarketu jest przygotowany na elektryczną transformację 10.07 Akumulator nie lubi upałów – jak przedłużyć jego żywotność? 10.07 Jakie samochody mechanicy naprawiają najchętniej? Czy często odmawiają naprawy?

Motocykle

Znamy wyniki finansowe producenta układów hamulcowych

Włoskie przedsiębiorstwo – Brembo opublikowało przychody z początku 2024 roku. Jak prezentują się wyniki finansowe za obecny rok, jednego z najpopularniejszych producentów tarcz i klocków hamulcowych?

Nowa formuła w środkach smarnych od firmy Castrol

Marka Castrol wprowadza nowość do swojej oferty. To nowa formuła 3 w 1 dla środków smarnych do motocykli i skuterów.

Nowy olej do motocykli w ofercie Liqui Moly

Olej 4t Synth 10W40 Street Race to nowość w ofercie Liqui Moly. Jest to olej w pełni syntetyczny, stworzony z wykorzystaniem baz PAO.

Brembo otwiera nowy zakład produkcyjny

Brembo rozszerza globalną działalność przemysłową i otwiera zakład w Tajlandii. Inwestycja o wartości około 40 milionów euro skonsoliduje rolę Brembo jako dostawcy rozwiązań dla klientów i pozwoli grupie wykorzystać nowe możliwości w Azji Południowo-Wschodniej.

Testy układu hamulcowego

Test hamulców w stacji diagnostycznej wygląda raczej prosto i nie wymaga specjalnej inwestycji czasu, ani energii. Wystarczy uruchomić program, a stanowisko testowe decyduje w kilkanaście sekund, czy układ hamulcowy można uznać za zdatny do jazdy. Pracownicy stacji diagnostycznych ograniczają się do wydania wyroku na układ hamulcowy, rzadko przejmując się podstawowymi przyczynami usterek. W tym artykule […]

Olej silnikowy z regenerowanych baz – producent wprowadza na rynek nową ofertę

Ekologia. Ślad węglowy. Zrównoważony rozwój. Te hasła, choć wielu osobom pracującym w branży motoryzacyjnej spędzają sen z powiek, są dziś kluczowe dla coraz większego grona firm. Jak się okazuje, także dla tych produkujących oleje do silników spalinowych. Firma MOTUL zaprezentowała nową gamę swoich olejów do motocykli i samochodów. Oleje NGEN wyróżniają się swoim składem, a […]

Smarowanie i chłodzenie oleju silnikowego

Wiele osób uważa, że wymagane okresy wymiany oleju są raczej przesadzone. W rzeczywistości często pojawiają się usterki w samochodach, które można bezpośrednio powiązać z brakiem wymiany oleju. W tym artykule omawiamy najważniejsze zadania oleju silnikowego i optymalne dla niego warunki eksploatacyjne.

Mandat za zbyt głośny układ wydechowy. Jakie konsekwencje może ponieść kierowca?

Prawidłowo działający układ wydechowy w samochodzie to gwarancja bezpiecznej i komfortowej jazdy w każdych warunkach. Jeżeli jednak słychać niepokojące, głośne dźwięki z rury wydechowej to nie powinno się tego bagatelizować. Szczególną uwagę powinni zwrócić kierowcy swoich pojazdów, ponieważ mogą ich czekać srogie mandaty.

Nowa platforma wchodzi na rynek opon

Jedna z największych platform marketplace w Europie – ERLI – powiększyła podkategorię „opony i felgi” o niemal 58 tys. nowych ofert produktów. Platforma nawiązała współpracę z partnerami oferującymi opony we wszystkich segmentach: ekonomicznym, średnim oraz premium dla całego przekroju kategorii, od aut osobowych, przez motocykle, po samochody ciężarowe i maszyny rolnicze.

Dwie dekady Liqui Moly w Polsce – wywiad z prezesem zarządu

W ubiegłym tygodniu, w Warszawie, polski oddział Liqui Moly Polska świętował swoje 20-lecie. Producent olejów, środków smarnych i dodatków podsumował lata swojej działalności w naszym kraju, ale i obwieścił ambitne cele biznesowe na bliską przyszłość. Rozmawialiśmy z prezesem zarządu spółki, Przemysławem Bryłą.

MotoFocus.pl to również najświeższe informacje i poradniki dotyczące świata motocykli. Aktualności od producentów, omówienie najczęstszych awarii, metody serwisowania, polecane środki i akcesoria i wiele, wiele innych. Dzięki naszym materiałom będziesz zawsze na bieżąco z nowinkami, a także poszerzysz wiedzę o nowe produkty i technologie lub znajdziesz rozwiązanie konkretnego problemu. Przygotowywane przez nas treści powstają we współpracy z uznanymi na rynku producentami części motocyklowych, dzięki czemu jest to wiedza rzeczowa i zawsze aktualna. 

Kategoria dedykowana jest wszystkim osobom, które zawodowo zajmują się serwisowaniem motocykli. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi artykułami.