Menu

Motocykle

NOCO wchodzi na rynek akumulatorów motocyklowych

Producent ładowarek oraz boosterów NOCO wchodzi na rynek akcesoryjnych akumulatorów motocyklowych. Akumulatory NOCO Lithium wykonane sa w technologii litowej (konkretnie fosforanowo-litowo-żelazowej), co ma zapewniać im odpowiednią wydajność.

Akumulator litowo-jonowy nie taki oczywisty

Akumulatory litowo-jonowe już dziś są często spotykane jako zamienniki do samochodów i motocykli. Ich zaletą jest fakt, że można je zamontować w dowolnej pozycji oraz że ich masa jest znacząco niższa od odpowiedników kwasowo-ołowiowych. Problem zaczyna się jednak w momencie, kiedy zachodzi konieczność naładowania takiego akumulatora.

Sprzedaż opon w pierwszym półroczu 2022

Pierwszy kwartał roku na rynku opon okazał się zaskakująco obfitujący we wzrosty. Jak wyglądała sytuacja w kolejnych trzech miesiącach? PZPO przygotował podsumowanie.

Wizyta w fabryce półprzewodników Bosch w Dreźnie

Minął rok od uruchomienia przez firmę Bosch nowej fabryki półprzewodników w Dreźnie (Niemcy). Obiekt jest wciąż rozbudowywany, więc dopiero teraz, po raz pierwszy mogli obejrzeć go dziennikarze. Sprawdziliśmy, w jakich warunkach wytwarzane są tzw. „chipy”, czyli jedne z najbardziej pożądanych w ostatnim czasie produktów na świecie.

Coraz bliżej Wielki Finał AP EXPERT 2022

9. edycja promocji AP EXPERT już przekroczyła półmetek. Uczestnicy sprawdzają swoją wiedzę w testach, a także wypatrują, co będzie na nich czekać w Wielkim Finale.

Dunlop wprowadza na rynek oponę Geomax MX14

Nowa opona motocrossowa Dunlop Geomax MX14, opracowana we współpracy z zawodnikami Mistrzostw Świata FIM w motocrossie, jest już dostępna dla wszystkich amatorów tej dyscypliny.

Bartosz Zmarzlik dołącza do ekipy MILWAUKEE®

MILWAUKEE powitało w gronie swoich ambasadorów wielokrotnego Mistrza Świata na żużlu – Bartosza Zmarzlika. Najlepszy polski żużlowiec dołączył do grona mistrzów ekstremalnych sportów motorowych – Jakuba Przygońskiego i Erika Caisa, którzy korzystają z narzędzi HEAVY DUTY amerykańskiej marki.

Nowy alternator w ofercie AS-PL

AS-PL poszerzyła swoją ofertę o alternator numer A0607S. Model nowego produktu należy do linii Standard. 

M-TECH poszerza asortyment o produkty dla motocykli i skuterów

Coraz więcej użytkowników jako podstawowy środek transportu traktuje pojazdy dwukołowe, dlatego też motocykle czy skutery coraz częściej pojawiają się na drogach stając się alternatywą dla samochodów. Firma M-TECH oferuje szeroką gamę żarówek motocyklowych i skuterowych LED.

MotoFocus.pl to również najświeższe informacje i poradniki dotyczące świata motocykli. Aktualności od producentów, omówienie najczęstszych awarii, metody serwisowania, polecane środki i akcesoria i wiele, wiele innych. Dzięki naszym materiałom będziesz zawsze na bieżąco z nowinkami, a także poszerzysz wiedzę o nowe produkty i technologie lub znajdziesz rozwiązanie konkretnego problemu. Przygotowywane przez nas treści powstają we współpracy z uznanymi na rynku producentami części motocyklowych, dzięki czemu jest to wiedza rzeczowa i zawsze aktualna. 

Kategoria dedykowana jest wszystkim osobom, które zawodowo zajmują się serwisowaniem motocykli. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi artykułami.