Wpadka: Samochody Honda Jazz

2 grudnia 2008, 0:00

Honda Poland Sp. z o. o. powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w niektórych egzemplarzach Hondy Jazz może dojść do uszkodzenia dźwigni hamulca, co może skutkować jego niesprawnością – brakiem możliwości zaciągnięcia hamulca lub stabilnego zblokowania kół tylnych. W skrajnych przypadkach wada ta może stanowić zagrożenie również dla innych uczestników ruchu drogowego, ponieważ istnieje ryzyko, że pojazd stoczy się ze wzniesienia.

W Polsce problem może dotyczyć 3337 samochodów wskazanego modelu. Właściciele tych pojazdów zostaną poinformowani listownie o stwierdzonym zagrożeniu oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu dokonania przeglądu i ewentualnej wymiany wadliwej części. Koszty kontroli i ewentualnej naprawy zostaną w całości pokryte przez producenta samochodu.

Źródło: UOKiK 2008-11-25

 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 3 grudnia 2008, 0:00 0 0

Ja swoją hondą cały czas latam bokami i jescze do tej pory nie padł mi hamulec ręczny

Odpowiedz

Anonim, 3 grudnia 2008, 0:00 0 0

czy te akcje przywoławcze to nie marketingowe kroki?

Odpowiedz

Anonim, 4 grudnia 2008, 0:00 0 0

no poniekąd są to marketingowe kroki. powszechnie wiadomo, że kryzys (taką wpadkę, można nazwać małym kryzysem) jest doskonałą okazją, żeby wyjść z niego umacniając swoją pozycje. paradoksalnie kryzys może być korzystny - oczywiście jedynie pod warunkiem, że wyjdzie się z niego obronną ręką. jak zadziała się szybko, skutecznie.
w sytuacji kiedy dystrybutor przyznaje się do błędu i chce to naprawić - wpływa to korzystnie na wizerunek firmy.

Odpowiedz