Jak przedłużyć żywot klockom hamulcowym?

Redakcja, 30 października 2017, 21:49

Po obejrzeniu tego materiału zachodzimy w głowę, jaka była przyczyna tak osobliwego montażu klocków hamulcowych. 

Automatycznie nasuwają się dwie możliwości. Pierwsza, to arcyoszczędny i trochę nieudaczny właściciel samochodu – późniejszy klient warsztatu w którym sfilmowano naprawę specyficznie zamontowanych klocków. Druga, to po prostu pijany mechanik.

Jest jeszcze jedna możliwość – klient zamontował w ten sposób klocki hamulcowe umyślnie, wychodząc z założenia, że na podobieństwo 3-stronnych majtek (strona lewa, prawa i „któraczystsza”) klocki hamulcowe mają dwie strony.

A jaka jest wasza teoria na temat powodów takiego montażu?

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim (31 października 2017, 22:26) ~ Prowokacja, skierowana w producentów klocków , że nie potrafią wyprodukować dwóch jednakowo hamujących.:))))).

2 -2 Odpowiedź

goniec (30 listopada 2017, 15:48) ~ Dużo też zależy od samych klocków. Te najtańsze to sie dosyć szybko ścierają. Dla porównania mam teraz założone z delphie to dużo dłużej sie trzymają w dobrym stanie

1 0 Odpowiedź