Podnośnik farmerski HI-LIFT 3T w ofercie STIX Tool

, 24 marca 2021, 13:37

Oferta podnośników poduszkowych i hydraulicznych oferowanych przez STIX Tool została uzupełniona przez podnośnik farmerski wysokiego podnoszenia HI-LIFT 3T.

Podnośniki tego typu z racji swych możliwości mogą zastępować specjalistyczny sprzęt i często są wykorzystywane przez profesjonalne służby ratownicze. Wymyślony ponad sto lat temu w USA, podnośnik hi-lift do dziś nie ma konkurencji w swojej klasie.

Nośność podnośnika sygnowanego marką STIX wynosi 3 tony, a maksymalna wysokość podnoszenia to 135 cm. Dzięki temu szczególnie przydatny będzie do unoszenia pojazdów z wysoko zawieszonym podwoziem, nie tylko „terenówek”, ale także np. przyczep rolniczych. Sam podnośnik charakteryzuje się jak na swoje możliwości niedużą masą – tylko 15 kg i gabarytami umożliwiającymi łatwy transport – jest to wąska kolumna z hartowanej stali o wysokości 153 cm (60”).

Unoszenie umożliwia specjalny mechanizm zapadkowy z blokadą, poruszający się wzdłuż kolumny. Jest on obsługiwany długą na 110 cm dźwignią, dzięki której w podnoszenie nie trzeba wkładać zbyt wiele wysiłku. Obsługę podnośnika ułatwia funkcja szybkiego przemieszczania mechanizmu wzdłuż kolumny – bez konieczności każdorazowego ruchu dźwignią (w ten sposób łatwo podciągnąć stopkę pod spód pojazdu).

HI-LIFT 3T marki Stix umiejętnie użyty pozwoli na wykonanie innych prac niż unoszenie pojazdów – może służyć do rozpierania, zaciskania, czy wyciągania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!