Bridgestone wprowadza na rynek nową oponę Potenza Sport

, 19 lutego 2021, 9:21

Bridgestone ogłasza wprowadzenie na rynek nowej flagowej opony klasy premium Potenza Sport do samochodów sportowych i luksusowych.

 

Bridgestone opracował nową oponę o wysokich osiągach: Bridgestone Potenza Sport. Jest to kolejna generacja opon sportowych klasy premium. W testach przeprowadzonych przez TÜV SÜD, opona Potenza Sport osiągnęła najlepsze wyniki na tle konkurencji z segmentu premium w zakresie hamowania na suchej nawierzchni (najkrótsza droga hamowania na suchym podłożu), stabilności pojazdu podczas jazdy na wprost oraz precyzji prowadzenia na zakrętach (zarówno na wprost jak i w zakrętach). Nowy model Bridgestone oferuje również dobre osiągi na mokrej nawierzchni, co potwierdza klasa A na etykiecie UE we wszystkich rozmiarach oraz odpowiednie testy wykonane przez instytut TÜV SÜD.

Nowa opona zapewnia lepsze wyniki niż poprzedni model bieżnika – Potenza S001, zarówno na suchej i mokrej nawierzchni oraz w zakresie trwałości. Aby rozpocząć prace nad Potenza Sport, wykonano badanie rynku: Bridgestone przeprowadził wywiady z ponad 3800 użytkownikami opon w Europie. Ich wkład dał firmie Bridgestone podstawę do zaprojektowania opony.

W nowym modelu Bridgestone zastosował we wzorze bieżnika m.in. lamele 3D oraz mieszankę, która poprawia właściwości na mokrych i suchych nawierzchniach. Bridgestone wykorzystuje również nowe hybrydowe wzmocnienie konstrukcji opony, aby zmaksymalizować stabilność opony przy dużych prędkościach. W oponach zastosowano również sportową budowę karkasu, aby zwiększyć stabilność i reakcję układu kierowniczego, jednocześnie optymalizując opór toczenia.

Dzięki autorskiej technologii wirtualnego projektowania opon, znacznie skrócono czas rozwoju produktu. Umożliwia to firmie Bridgestone dokładne przewidywanie osiągów opony na etapie prac koncepcyjnych, jeszcze bez jej fizycznego produkowania i testowania na torze. Działanie przynosi nie tylko korzyści dla środowiska dzięki oszczędności zasobów naturalnych, ale także skraca czas wprowadzenia opony na rynek.

Opony Potenza Sport zostały wybrane jako pierwsze wyposażenie super-samochodów, w tym Maserati MC20, Lamborghini Huracán STO, czy BMW serii 8.

Zaprojektowana i wyprodukowana w Europie, Potenza Sport dostępna będzie od stycznia 2021 roku, w 96 rozmiarach, od 17” do 22”. Przeznaczona jest dla samochodów sportowych, luksusowych sedanów i SUV-ów.

Potenza Sport to najnowszy rozdział w historii Bridgestone w dziedzinie wysokich osiągów. Opracowaliśmy oponę klasy premium, która zapewnia kierowcom kontrolę, jednocześnie zwiększając możliwości ich samochodu. Potenza Sport wyznacza nowe standardy w zakresie jakości i wydajności opon sportowych – powiedział Emilio Tiberio, Chief Technical Officer i Chief Operating Officer at Bridgestone EMIA.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!