Texaco wprowadza na rynek trzy nowe oleje silnikowe

, 10 lutego 2021, 13:13

Trzy nowe oleje silnikowe zostały zatwierdzone przez producentów i wprowadzone na rynek w ramach linii produktów Texaco Havoline ProDS. Nowe oleje Texaco Havoline ProDS RN SAE 0W-20 i RN SAE 5W-30 zostały zatwierdzone przez markę Renault, natomiast Texaco Havoline ProDS V SAE 0W-30 przez markę Volkswagen.

 

Nowe produkty Texaco Havoline ProDS RN SAE 0W-20 i Texaco Havoline RN SAE 5W-30 uzyskały aprobatę Renault i zostały opracowane z uwzględnieniem technologii dodatków, aby spełnić wymagania Renault dotyczące niskiej emisji i oszczędności paliwa.

Texaco Havoline ProDS RN SAE 0W-20 korzysta z technologii mid SAPS zaprojektowanej, aby zapewnić ochronę katalizatorów samochodowych, filtrów cząstek stałych i benzyny, pomagając przy tym zmniejszyć ogólną emisję szkodliwych substancji. Wykorzystując  system lepkości i dodatków w celu zmniejszenia całkowitego zużycia paliwa, Texaco Havoline ProDS RN SAE 0W-20 został również opracowany do użytku w każdych warunkach pogodowych, a jego płynność w niskich temperaturach wspomaga cyrkulację i chroni przed zużyciem podczas zimnego rozruchu. Texaco Havoline ProDS RN SAE 5W-30 również wspomaga ochronę silnika przed zużyciem i korozją.

Nowością na rynku jest również Texaco Havoline ProDS V SAE 0W-30, zatwierdzony przez Volkswagena i odpowiedni do użytku w gamie samochodów VW, Audi oraz lekkich samochodów dostawczych.

Wszystkie oleje Havoline ProDS firmy Texaco korzystają z technologii Deposit Shield i zostały opracowane tak, aby przylegać do ruchomych części silnika, zapewniając ochronę przed zużyciem, nawet przy warstwie o grubości 2 mikronów. Linia Texaco Havoline ProDS została również zaprojektowana, aby zapobiegać tworzeniu się szkodliwych osadów węglowych i zmniejszać korozję powstałą na skutek gazów wydechowych, które mogą z czasem znacznie zmniejszyć wydajność silnika.

Nowy płyn przekładniowy Texaco Havoline DCT

Texaco Fuels and Lubricants poszerza również gamę proponowanych produktów o nowy płyn do przekładni Havoline, opracowany dla pojazdów wyposażonych w dwusprzęgłowe przekładnie typu mokrego.

Texaco Havoline DCT Fluid łączy syntetyczne oleje bazowe z systemem dodatków zaprojektowanym, aby zapewnić klientom ochronę przez cały okres eksploatacji płynu. Nowy płyn Texaco jest odpowiedni do wszystkich przekładni DCT ze sprzęgłem mokrym i jest wprowadzany na rynki europejskie z aprobatami takich producentów jak BMW czy Volkswagen.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!