Nokian prezentuje nowe opony zimowe Hakkapeliitta 10

, 2 lutego 2021, 11:15

Firma Nokian zaprezentowała nową gamę opon zimowych z kolcami Hakkapeliitta 10 do samochodów osobowych oraz Hakkapeliitta 10 SUV do SUV-ów i crossoverów. Szczególną nowością jest Hakkapeliitta 10 EV — specjalna wersja do pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Nokian po raz pierwszy wprowadza też model przeznaczony specjalnie na rynek rosyjski: Nokian Hakkapeliitta 10p.

Nowe zimowe opony z kolcami Nokian Hakkapeliitta 10 są przeznaczone do jazdy w trudnych warunkach panujących na Północy. Produkty z nowej rodziny przyczepność zawdzięczają nowoczesnej metodzie kolcowania Nokian, testom i pracom badawczym. Technologia podwójnego kolcowania zapewnia bezpieczeństwo na lodzie i śniegu, ponieważ środkowe kolce poprawiają przyczepność podczas przyspieszania i hamowania, a kolce na barkach opony maksymalizują przyczepność podczas skrętów i zmiany pasa ruchu.

Najważniejszą cechą bezpieczeństwa opony z kolcami jest jej wydajność na lodzie. Zmiana pasa na autostradzie czy włączanie się do intensywnego ruchu z oblodzonego skrzyżowania bywają trudnym wyzwaniem. Równie niebezpieczna jest gołoledź. Zgodnie z naszym podejściem do rozwoju produktów nowe opony Nokian Hakkapeliitta 10 maksymalizują bezpieczeństwo w każdych warunkach drogowych i zapewniają kontrolę oraz niezawodność w całym zakresie przyczepności. Naszą misją jest zapewnianie klientom bezpiecznej i przewidywalnej jazdy każdego dnia zimy — mówi Olli Seppälä, dyrektor Działu Badawczo-Rozwojowego Nokian Tyres.

Nowa rodzina Nokian Hakkapeliitta 10 obejmuje wybór ponad 140 produktów. Dostępne w rozmiarach od 14 do 22 cali opony Nokian Hakkapeliitta 10 są oferowane w kategorii prędkości T (190 km/h). Większość produktów ma oznaczenie XL wskazujące najwyższe możliwe obciążenie w tym rozmiarze. Nowe opony Nokian Hakkapeliitta 10 będą dostępne w sprzedaży jesienią 2021 r. Przeznaczone są głównie na rynki skandynawskie, rosyjski i północnoamerykańskie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

DON77, 1 marca 2021, 14:57 1 0

Bez sensu ten artykuł...
Nie można używać w Polsce

Odpowiedz