Zawieszenie działalności firmy HART – mamy komentarz Prezesa

, 19 marca 2020, 8:54

Poniżej przedstawiamy oświadczenie Piotra Siłki, właściciela i Prezesa HART w związku z szeroko komentowaną sprawą zawieszenia działalności przez firmę po ogłoszeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

Szanowni Państwo,

Ponieważ decyzja Firmy Hart wywołała wiele komentarzy, wyjaśniam mój punkt widzenia:

Aktualnie jedyną pewną i skuteczną bronią przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa jest czasowa, wzajemna izolacja. Zwlekanie z podjęciem takiej decyzji, podważa jej celowość. Kwestią sporną jest ocena aktualnej sytuacji; czy grozi nam scenariusz włoski, czy zostaniemy oszczędzeni. Ja przyjąłem profilaktycznie, w trosce o pracowników i klientów, wariant najgorszy. Oficjalne krajowe informacje można potraktować jako uspokajające, dlatego wyznaczyliśmy sobie, datę 30 marca jako dzień powrotu do pracy. Czy to się uda i na jakich zasadach, czas pokaże. Nie przekonuje mnie argument, że zawieszenie działalności na 14 dni może sparaliżować ruch pojazdów z powodu braku części zamiennych, natomiast pewnikiem jest, że w przypadku czarnego scenariusza, może wydajnie zastopować rozprzestrzenianie się wirusa.

Podsumowując:

Próbuję zdezaktualizować przysłowie  „Mądry Polak po szkodzie”.

Piotr Siłka

Dowiedz się więcej

Koronawirus: Firma HART zawiesza działalność
Koronawirus: Firma HART zawiesza działalność

Firma HART dla bezpieczeństwa klientów i pracowników zdecydowała się zawiesić działalność.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

shmon, 19 marca 2020, 9:10 2 -18

szkoda, ze redakcja nie zadała pytania krążącego w sieci o zarażonego pracownika w Opolu, bo tutaj rozwiałoby pewne wątpliwości co do intencji... oczywiście o ile otrzymalibyśmy szczerą odpowiedź.

Odpowiedz

Poinformowany, 19 marca 2020, 9:22 14 -1

Nie było żadnego zarażonego pracownika w Opolu ani żadnej innej placówce HART. shmon jak sam zauważyłeś po sieci krąży pytanie czy aby tam tego niebylo., ale w żadnym komentarzu nie ma informacji potwierdzającej zarażenie. W Opolu pracuje kilkaset osób takiego czegoś nie dało by się ukryć. Któryś z pracowników zdał by relacje.

Odpowiedz

shmon, 19 marca 2020, 9:24 7 0

dzięki za info. zatem odważna aczkolwiek na pewno ryzykowna decyzja.

Odpowiedz

Waldek, 19 marca 2020, 10:02 3 -3

siedzą takie trole przed kompem i z nudów wypisują takie bzdury... idz chłopie podłoge zmyj w chałupie jak Ci się nudzi zamiast gadac bzdury i plotki jak wiejska baba na targowisku...

Odpowiedz

shmon, 19 marca 2020, 11:10 2 -1

waldek, weź coś na uspokojenie. przyda się w tych "trudnych czasach". czytaj ze zrozumieniem moje pytanie, a nie stwierdzenie - znajdujesz różnicę? zostało wyjaśnione i tyle.

Odpowiedz

były pracownik, 19 marca 2020, 9:10 23 -4

Wielki, wielki szacunek Panie Prezesie ...

Odpowiedz

gal anonim, 19 marca 2020, 9:22 12 -4

To zaszczyt pracować w takiej firmie

Odpowiedz

asasas, 7 czerwca 2021, 15:43 0 0

patrzac na pracownikow magazynu z targowka, odnosze wrazenie ze jest to zaklad pracy chronionej

Odpowiedz

Regenerator, 19 marca 2020, 9:26 7 -1

Myślę żę 30 marca może być nie wystarczającym terminem aby uniknąć tragedi, wielkie ukłony dla szefostwa firmy że oszczędzają pracowników.

Odpowiedz

Waldemar, 19 marca 2020, 9:32 9 0

Gorzej jeśli 30 marca będziemy mieli 2000 zarażonych, ryzyko zarażenia będzie kilka razy większe niż 16 marca.

Odpowiedz

Anonim, 19 marca 2020, 10:09 3 0

To chyba nie ma szans, żeby wygasło do 30 marca.. dużo testów jest robionych więc liczba zdiagnozowanych przypadków na pewno będzie rosła..

Odpowiedz

Staszek, 19 marca 2020, 9:30 6 0

Pracownicy są na urlopach ?

Odpowiedz

Michał, 19 marca 2020, 9:34 7 -1

Brawo. Takie odważne decyzje trzeba doceniać.

Odpowiedz

Maniek, 19 marca 2020, 9:39 6 -1

Ludzka twarz biznesu
Szacunek Panie Piotrze.

Odpowiedz

Abstynent, 19 marca 2020, 9:42 5 -2

Odważna, aczkolwiek słuszna i uzasadniona decyzja.

Odpowiedz

Anonim, 19 marca 2020, 10:10 12 -2

Powiem tak,
jako pracownik mogę od razu zdementować informacje o zarażeniu kogokolwiek z Hart - taka sytuacja nie miała miejsca, kolejną rzeczą którą mogę potwierdzić jest fakt, że Pan Piotr ma bardzo jasno sprecyzowane wartości przy czym zdrowie jest na pierwszym miejscu, za to go bardzo szanuję i cenię jako człowieka/pracodawcę.

Aby oszczędzić komentarzy które pewnie za chwile się pojawią w stylu : pracownik to chce się przypodobać itd. itp. podpiszę się jako anonim :)

Odpowiedz

AlfonsPetarda, 19 marca 2020, 15:08 1 0

a co z pracownikami? Na urlopach czy jak?

Odpowiedz

observator, 19 marca 2020, 10:52 11 -2

I kto jest debeściak?
Pan Siłka nie boi się ryzykownych decyzji, które później inni naśladują.
W teorii nie musiał podejmować tak drastycznej decyzji, w końcu jest Prezesem, jest bezpieczny... na pierwszej linii są pracownicy, przedstawiciele, kierowcy. Mimo wszystko potrafił określić priorytety dając "oddech" wyzej wymienionym osobom. Nie muszą się codziennie bać że złapią wirusa i przyniosą do domu ryzykując zdrowie swoich bliskich.
Jeśli tylko pracownicy to docenią i wykorzystają ten czas mądrze ryzyko zarażenia jest znikome...

Pozdrawiam branżę i życzę wszystkim powrotu do normalności.

Odpowiedz

pracownik, 19 marca 2020, 11:04 6 0

Dlatego pracuję w tej firmie 22 lata :-))

Odpowiedz

pracownik, 19 marca 2020, 11:45 6 0

Dlatego pracuję w firmie 14 lat :)

Odpowiedz

Luk111, 19 marca 2020, 14:37 6 -6

dla tych, którzy wymyślają różne feke newsy. zastanówcie się kim jesteście dla swoich pracodawców? Mięsem armatnim, które ma cały czas pozyskiwać dla nich kasę. wasi pracodawcy pewnie siedzą sobie w domach lub w biurach odizolowani od wszystkiego i cieszą się jak wy ( kierowcy, magazynierzy, sprzedawcy, ph-aki) zasuwacie narażając codziennie siebie, a później waszych bliskich i rodziny. Gdyby teraz wszyscy dystrybutorzy byli zamknięci to sklepy i warsztaty też by się pozamykały i szybciej nad tym całym wirusem szłoby zapanować. Ale co tam ludzie liczy sie kasa. Pozdrowienia dla narażających się .

Odpowiedz

karol, 20 marca 2020, 9:49 5 -2

co za bzdura! ludzie się przemieszczają, karetki, transport, dostawy leków, lekarze, służby itd itp. to popyt powoduje, że warsztaty są otwarte, a to powoduje, ze dystrybutorzy pracują. poza tym ciekawe, co miałby powiedzieć pracodawca swoim pracownikom za miesiąc, jak będzie musiał zamknąć działalność bo pomoc rządowa to utopia. nikt w tej sytuacji nie czuje się komfortowo. po co te bezsensowne wynurzenia? jest praca zdalna, jest urlop, jest zwolnienie na dziecko. jak już znajdziesz przypadek, ze pracodawca zmusza kogoś do podjęcia w tym okresie pracy bez jego zgody, to napisz - będzie to argument

Odpowiedz

arkadiuszu, 24 marca 2020, 9:50 6 0

bzdura to jest to co ty piszesz. Jaki popyt, jeżeli w ankiecie dystrybutorzy wypowiedzieli się za mają spadki obrotu o 20-40% w marcu. Według ciebie przemieszczają z tego co piszesz same służby ratownicze i nieodpowoedzilni ludzie, którzy dalej myślą ze są nieśmierteli. Popatrzcie na Włochy, tam mieli do marca zabawę na całego, spotykali się po kawejkach, tłymy na placach i teraz maja dziennie po 600 osób umierających. Jedynie zamknięciem się z domach mozemy zniszczyć tego wirusa i zrozumcie to w koncu. Co z tego, że dostaniesz czsci do warsztatu i bedziesz dalej pracować jak możesz się od kogoś zarazić i być chorym i przymusowo na kwarantannie. Zamiast stłumić tego wirusa w zarodku i mieć spokój, bedziemy mieć taka wojnę jak we włoszech przez nieodpowiedzialnych ludzi, którzy są hipotrytami.Wydaje im się, że są najważniejsi bo nie może dostać części z hart.

Odpowiedz

Lucky, 19 marca 2020, 15:16 4 -7

Pitupitu...
Pominę ilość wazeliny w komentarzach pracowników Hart-a, zastanawia mnie dementowanie pogłosek o zarażeniu pracownika i zamknięcie firmy na równe 2 tygodnie - rozumiem że 14 dniowy okres kwarantanny jest także czystym przypadkiem?....

Odpowiedz

Anonim2, 19 marca 2020, 16:24 8 -1

Idąc twoim tokiem myślenia (który jasno świadczy o twojej głupocie i skłonnościach do wazeliny :) ), wprowadzenie 14 dniowej kwarantanny/czy wolnego od szkół/przedszkoli itd. oznacza ,że w każdej placówce edukacyjnej w kraju co najmniej 1 dziecko jest zarażone - czysta głupota.
Własnie typowe podejście, zamiast minimalizować zagrożenie i zapobiegać, trzeba czekać aż ktoś jednak to złapie i wtedy dla takich osób jak ty, będzie zasadne zamknięcie firmy na jakiś czas :)
Wtedy będziesz usatysfakcjonowany ,że twoja teoria działa.....
Brak słów

Odpowiedz

Jam łasica, 20 marca 2020, 9:51 0 -1

SKoro "pominę" to dlaczego kolego nie pomijasz? Nikt się tu imieniem i nazwiskiem dotąd nie podpisał! a pogłoski sieją trolle, któym się w domach ewidentnie nudzi

Odpowiedz

piter, 19 marca 2020, 20:04 7 -3

brawo za odwagę, pracuje w konkurencji od dzisiaj sraczka na górze, telefony od dyrektorów z wytycznymi żeby rozliczać klientów, tylko za jakiś czas wszystko wróci do normy i znowu będziemy dawać terminy w trupa,hajs ponad wszystko!

Odpowiedz

Marek, 19 marca 2020, 20:36 15 -1

Wzajemna izolacja jest wówczas jak cały kraj NIE PRACUJĘ, A WSZYSCY OBYWATELE SIEDZĄ W MIEJSCU ZAMIESZKANIA. Zamknięcie jednej firmy to nie izolacja. Pracownicy i tak nie siedzą w domach, więc nie ma to na razie najmniejszego sensu. SENS zamknięcia firmy będzie wówczas jak Rząd każe zamknąć WSZYSTKIE firmy i wszyscy obywatele będą musieli siedzieć w domach.

Odpowiedz

Dawid, 19 marca 2020, 21:45 6 -1

Święta prawda. Problem jest tylko taki, że rząd i budżet wiezie się na obrocie i teraz to chyba będą już bardziej ostrożni w decyzjach o zamykaniu firm. Co do harta to nie wydaje mi się, żeby wszyscy pracownicy byli zadowoleni z przymusowego urlopu płatnego czy bezpłatnego.

Odpowiedz

MotoTomek, 19 marca 2020, 21:28 6 -6

Ogromny szacunek dla Pana. Wielka odwaga. Tylko mieć nadzieję, że klienci to docenią i Hart zwiększy obroty po otwarciu.

Odpowiedz

A po nocy przychodzi dzień.., 20 marca 2020, 13:49 6 -2

Dobrze, że inne Firmy nie wpadły na taki pomysł. Partnerstwo to nie wypinanie się na kontrahenta. Brak towaru do napraw to brak pracy, płacy, dochodu...itd. Spodobały mi się listy otwarte Prezesów firm, zapewniających, że nie zostawią nas "na lodzie"....

Odpowiedz

Wysprzęglik, 20 marca 2020, 15:50 5 -3

na lodzie będziesz jak Ci firma dowiezie Corono Virusa z towarem.

Odpowiedz

A po nocy przychodzi dzień.., 20 marca 2020, 16:20 3 -1

W tym problem, żeby być odpowiedzialnym i nie roznosić koronowirusa, ale też nie panikować... W spożywczaku też możesz się zarazić, a nie tylko od Harta...

Odpowiedz

Hart, 20 marca 2020, 14:46 6 -1

co za brednie, od kiedy Pan S. jest taki ludzki :) , teraz wrócą jak ilość zarażonych rośnie świetny ruch w kierunku pracowników i ochrony ich zdrowia
Pozdrawiam.
nabieracie się

Odpowiedz

olaf, 20 marca 2020, 15:57 0 0

a skąd info że teraz wrócą?

Odpowiedz

harcik, 20 marca 2020, 16:25 2 0

Jak mniejsze prawdopodobieństwo zamykamy, jak większe i więcej zachorowań to otwieramy...

Odpowiedz

Dzambobambi, 26 marca 2020, 21:35 0 0

Wracają teraz kiedy najwyższy szczyt także widać jak dba o pracowników ;)

Odpowiedz

Wojtek, 21 marca 2020, 10:01 6 -3

Super potraktowała firma Hart swoich partnerów handlowych - z dnia na dzień tzn w niedziele wieczorem wysłała do nich wiadomości email że niestety ale ma ich gdzieś i od poniedziałku sie zamyka , gratulacje dla Pana Piotra za olanie wszystkich innych i patrzenie tylko na swój czubek nosa - ciekawe czy przewiduje jakies gratyfikacje za utracone dochody dla tych firm ??

Odpowiedz

wyrafinowany, 21 marca 2020, 16:14 3 -4

Zamykając firmę pokazał, że nie patrzy tylko na swój czubek nosa kolego, ma na uwadze zdrowie i życie pracowników.

Odpowiedz

Pete, 21 marca 2020, 20:07 8 -2

Dokładnie tak to odbieram jak Wojtek. Współpracujemy, mamy pootwierane zlecenia, wyceny itd. w oparciu o relacje z firmą Hart. Informację, że towar nie dojedzie w poniedziałek dostajemy w niedzielę wieczorem, albo w poniedziałek (nie każdy siedzi z komputerem w weekend). Oświadczenie prezesa, dlaczego tak się stało, otrzymujemy dopiero po kilku dniach. Nie wiem, czy taka praktyka biznesowa spotkałaby się z akceptacją gdziekolwiek na świecie. Rozumiem tłumaczenie, że chodzi o pracowników. Jednak otwarte już zlecenia i tak wszyscy współpracujący z firmą Hart musieli dokończyć, narażając pracowników konkurencji. Zastanówmy się wszyscy, czy to jednak nie jest patrzenie na czubek swojego nosa...

Odpowiedz

Gość, 22 marca 2020, 9:57 22 -4

bez przesady zachowujesz sie jakby Hart miał nie wiadomo jak dobrą ofertę na rynku i niczego prócz niego nie było, świat nienawidzi próżni i jestem pewien że część klientów przejdzie do NTY i SKV, nie wiem jak cenowo ale jakościowo ci klienci harta tylko zyskaja

Odpowiedz

złotarączka, 22 marca 2020, 10:51 4 -17

Na pewno mogą być spokojni jak będą używać części SKV jak to niektórzy piszą po tygodniu dalej działają, a jak coś nie pasuje to za pomocą młotka i kontówki można samemu wyrzeźbić, bo jak to mówią miłośnicy marki ten się nie myli co nic nie robi.

Odpowiedz

Janko, 22 marca 2020, 11:03 8 -6

Nie przesadzaj jakości SKV odmówić nie można,nie wiem jaki ma cel twoj komentarz sam handluje tym i mogę powiedzieć z pełną odpowiedzialnością że problemu z jakością i dostępnością w SKV nie ma

Odpowiedz

Centra, 22 marca 2020, 11:15 62 -3

tak jak Janko napisał, jak ktoś był zadowolony z jakości harta to z SKV będzie zadowolony tym bardziej, to trochę jakby z MaxGeara na Boscha przejsc i zastanawiać się co ma lepsza jakość.

Odpowiedz

Anonim, 22 marca 2020, 11:38 8 -10

Jednego SKV nie można odmówić zorganizowanych troli i dobrego marketingu. Nie minęło pół godziny, a trochę prześmiewczo-żartobliwy komentarz bazujący na wypowiedziach o firmie doczekał się po 30 minutach już 2 odpowiedzi i 12 minusów. Jestem klientem Harta i śledząc to co się w firmie dzieje natykam się w artykule na trola i nachalny marketing który od czapki wrzuca temat zachwalający SKV.

Odpowiedz

drak, 22 marca 2020, 13:08 5 -5

ja tu nie widze nachalnego marketingu,ktos chcial byc zabawny czy śmieszny i został szybko zgaszony przez innych czytelnikow ktorym jakosc skv odpowiada

Odpowiedz

Anonim, 23 marca 2020, 8:34 7 -4

Drak czytaj ze patrz i czytaj ze zrozumieniem, to Gość wrzucił nachalnie SKV do tematu najmniej do tego przystającego czyniąc marketing i to on powinien być zgaszony, a patrząc po natychmiastowych odpowiedziach i reakcjach jest to zorganizowana akcja. Brawo panowie z SKV robicie kampanię reklamową gdzie się da nawet na nieszczęściu innych, mam nadzieję, że rynek to dostrzeże bo to już jest dno.

Odpowiedz

Adam, 26 marca 2020, 15:31 1 0

Taki numer bez zapowiedzi; nie ładnie Panie i Panowie z Harta.

Odpowiedz

Sebo, 21 marca 2020, 10:08 8 -4

Firma pewno upada i tyle w temacie.....

Odpowiedz

Żartowniś, 21 marca 2020, 15:41 4 -1

Może jest dogadany z SAG który jest już za „ścianą” ?

Odpowiedz

Rumcajs, 22 marca 2020, 10:37 3 -4

Życzę nam wszystkim żeby koronowirusowe szaleństwo skończyło się jak najszybciej i żeby wszystko wróciło do normy.
Ale patrząc na sytuacje Włoch...
Nie napawa to optymizmem .
Mądra zarazem bardzo trudna decyzja o wstrzymaniu działaności Hart
stawia człowieka a nie pieniądz na pierwszym miejscu.
Żeby podjąć taką decyzje trzeba mieć jaja.

Odpowiedz

Anonim, 22 marca 2020, 13:39 10 -1

Bez przesady z tym Hartem, biorąc pod uwagę ilość dostępnych dystrybutorów na polskim rynku, jego nieobecność jest niezauważalna. Klienci maja gdzie kupować, a wręcz aż się prosi, żeby ich było mniej poprzez połączenia (bądż słaby odpada z gry)

Odpowiedz

Gość, 22 marca 2020, 16:30 3 -4

napisalem dokladnie to samo to posadzili mnie o trolowanie i marketing skv - masakra

Odpowiedz

Anonim, 23 marca 2020, 9:57 3 -2

Tylko w subtelny sposób umieszczając markę SKV i wychwalając jej jakość taka malutka różnica, a koledzy z za biurka ruszyli w sukurs zachwalając jaka to super SKV.

Odpowiedz

Klient, 26 marca 2020, 15:34 1 0

Dokładnie! Dostawców wszelkiej maści części i akcesoriów jest wystarczająco. Bez jednej czy nawet kilku hurtowni się obejdzie.

Odpowiedz

Obserwator, 22 marca 2020, 21:50 4 -3

Ciekawe co z pracownikami ? Na urlopach bezpłatnych ? Co z Warsztatami które mają umowy z HARTEM a nie mają jak kupować i spłacać swojej umowy. Dostaną jakąś rekompensatę? Firma nieczynna ale na warsztaty potrafią dzwonić i upominać się o pieniądze i niezapłacone faktury zaledwie 2 dni po terminie...

Odpowiedz

Michał, 24 marca 2020, 9:34 4 -1

chłopie z tego co ja miałem przez wspólpracę z Hart to nigdy nie miałem problemu z tym, aby w trudnym momencie się dogadać i podpisać np. aneks do umowy jeżeli zabraknie mi z tego powodu do wypracowania umowy. Hart jest jedną z nielicznych firm, która jest elastyczna i pomaga swojemu klientowi. Myśle, że obecnie też tak będzie .Myśle, ze większe problemy mielibyscie z pozostałą konkurencją gdzie by was olali i kazali za wszystko zapłacić, bo niestety nie udało wam się wypracować umowy.

Odpowiedz

olek, 24 marca 2020, 11:11 3 -1

piszesz tak, jak ja bym ci pozyczył kase, bo jestsmy dobrymi znajomymi i gdzie ugadaliśmy się, że oddasz za tydzień. ja dzwonię po 9 dniach i masz do mnie o to pretensję, że chcę od ciebie kase, moją kasę którą ci pozyczyłem. jak tak robisz to jestes, niech inni ocenią kim

Odpowiedz

Anonim, 24 marca 2020, 11:00 4 0

Od czegoś ten termin jest

Odpowiedz

olek, 24 marca 2020, 11:05 4 -1

za faktury trzeba płacić, przecież otrzymałeś towar.

Odpowiedz

Paweł Stachowiak, 26 marca 2020, 12:49 2 -1

Bardzo dobre podejście Pana Siłki, popieram z całą mocą.

Odpowiedz

anonimowy muzyk, 27 marca 2020, 2:19 3 -1

Dla tych wszystkich którzy wypisują, że zamknęli się bez żadnej wcześniejszej informacji, oświece was. Wystarczyło w połowie lutego poświęcić wieczorem 5 minut żeby wyczytać na pierwszej lepszej stronie z informacjami ze świata, że Chiny zamykają granicę miast, zamykają się firmy, otwarte są tylko sklepy spożywcze i apteki a ludzie zostają w domach z rodzinami i spodziewać się czegoś takiego u nas to informacja o chwilowym zamknięciu jednej z hurtowni nie wywarła by na was takiego ucisku. Oświece was po raz kolejny wiecie dlaczego Chiny już mówią wirusowi papa a Europa nie ? bo jak trzeba było to siedzieli w domach a nie biegali po hurtowniach.

Odpowiedz

Edi, 2 kwietnia 2020, 1:43 0 0

W piątek i sobotę dali znać klientom że w poniedziałek towaru nie dostaną , kur... kpina , towar poszykowany a kierowcy w sobotę dostali info że w poniedziałek już nie wiozą towaru ... żenada wszyscy wkur... ale konkurencja we wtorek się wywiązała .. brawo tak się topi firmę👌👍

Odpowiedz

covid19, 28 marca 2020, 13:26 6 0

Powrót do pracy w narastającej epidemii , bezsens , oby to się źle nie skończyło.

Odpowiedz

Edi, 2 kwietnia 2020, 1:35 0 0

Dwa tygodnie za wcześnie powiedziałbym panicznie Hart zrobił stop, konkurencja wozi a Hart traci i straci klientów ..zachowanie na wyrost bez powodu , powiedział bym bzdura , ale to nie mój portfel widocznie prezes ma pełen a 80 pracowników już posłali na bruk , kij z ludźmi , ważne żeby paniki nie było a klient ???? Żenada

Odpowiedz