Kolejny trujący warsztat przyłapany przez strażników

, 27 lutego 2020, 10:09

Nieprawidłowe gospodarowanie odpadami nie jest już czynnością bezkarną. Przekonał się o tym kolejny warsztat, który został odwiedzony przez funkcjonariuszy Oddziału Ochrony Środowiska warszawskiej straży miejskiej.

Funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o spalaniu odpadów w nieprzeznaczonych do tego instalacjach w jednym z warsztatów samochodowych na terenie Wawra. Swoją wizytą strażnicy zaskoczyli właściciela warsztatu, który jak się okazało, miał sporo na sumieniu.

W trakcie czynności strażnicy ujawnili m.in. spalanie w piecu przepracowanego oleju silnikowego oraz brak jakichkolwiek umów i potwierdzeń na wywóz odpadów ciekłych. Oprócz tego okazało się, że na działce prowadzony jest recykling pojazdów bez stosownych zezwoleń. Funkcjonariusze znaleźli też elektrośmieci i akumulatory gromadzone na terenie nieutwardzonym wraz z innymi odpadami, co jest absolutnie niezgodne z przepisami.

Strażnicy nie ujawnili, jakie dokładnie sankcje karne zostały nałożone na właściciela warsztatu. Wiadomo natomiast, że przeprowadzą oni wkrótce (na początku marca) ponowną kontrolę, która wykaże, czy warsztat zaniechał nielegalnej działalności oraz posprzątał teren.

Tak skrajnych przypadków łamania przepisów dotyczących gospodarowania odpadami przez warsztaty niestety nie brakuje. Przypominamy, że warsztaty mają obowiązek posiadania wpisu do Bazy danych o odpadach oraz ewidencjonowania produkowanych odpadów we właściwy sposób.

źródło informacji oraz zdjęć: Straż Miejska Warszawa 

Dowiedz się więcej

Kolejny warsztat przyłapany na paleniu śmieci
Kolejny warsztat przyłapany na paleniu śmieci

Straż Miejska coraz częściej kontroluje warsztaty samochodowe, sprawdzając prowadzoną w nich gospodarkę odpadami. Strażnicy są drobiazgowi i nie wahają się przyznawać surowych kar. Przekonał się o tym właściciel jednego z warszawskich warsztatów.

Kolejna kontrola warsztatów. Posypały się kary.
Kolejna kontrola warsztatów. Posypały się kary.

Funkcjonariusze Oddziału Ochrony Środowiska warszawskiej Straży Miejskiej przeprowadzili kontrolę kolejnych warsztatów samochodowych pod kątem prawidłowości gospodarowania odpadami. W ponad połowie stwierdzono uchybienia.

Kolejny warsztat ukarany za złe gospodarowanie odpadami. Tym razem nie w Warszawie.
Kolejny warsztat ukarany za złe gospodarowanie odpadami. Tym razem nie w Warszawie.

Kontrole warsztatów samochodowych przez Oddziały Ochrony Środowiska Straży Miejskiej zdarzają się coraz częściej. Dotychczas informowaliśmy o przypadkach ukarania właścicieli warszawskich warsztatów. Takie działania to jednak nie tylko domena stolicy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

MarJan, 28 lutego 2020, 18:07 6 -1

Tak wygląda większość warsztatów w Polsce!!

Odpowiedz

Raff, 6 marca 2020, 19:03 1 -1

Bardzo się Pan myli.

Odpowiedz

bobi, 28 lutego 2020, 21:37 13 -6

"Uprzejmie donoszę" - no i oczywiście straż miejska, która ma wpisane w regulamin przypier...ctwo.
Jak nielegalne tiry przywożą tony śmieci z niemiec, to tu problemu nie ma, zaś mechanik który ma przysłowiowy "burdel" to przestępca międzynarodowy.

Odpowiedz

mechanik, 28 lutego 2020, 22:09 13 -6

i co sie stalo ze ze ma nie porzadek u niekturych mechanikow tak jest to co maja zamykac warsztat z tego powodu ? Kpina juz nie maja sie czego czepic ta cala straz miejska powinni zlikwidowac bo to tylko strata pieniedzy wiecej bedzie kasy na pokrycie 500+ he he he .....

Odpowiedz

Kris, 29 lutego 2020, 8:25 7 -2

Spalał przepracowany olej w piecu tylko że ludzie nie wiedzą że oddając taki olej do firmy zajmującej się recyklingiem ten olej jest potem sprzedawany jako paliwo czyli spalany ... To wszystko nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska to czysty biznes.

Odpowiedz

Anonim, 1 marca 2020, 20:02 3 0

Przepracowany olej jest rerafinowany i stanowi znaczący procent zawartości oleju nowego ...

Odpowiedz

Strażnik Texasu, 5 marca 2020, 9:01 0 0

Właściciel przyłapany na terenie WAWRA pójdzie teraz do MAMRA

Odpowiedz

mechano, 9 marca 2020, 0:09 1 -1

Firmy odbierające odpady chcą numer z BDO, a jego nadanie trwa i trwa i trwa...

Odpowiedz