LKQ sprzedaje czeskie firmy dystrybucyjne grupie SAG

, 9 stycznia 2020, 12:58

Koncern LKQ Corporation ogłosił zawarcie umowy sprzedaży dwóch czeskich firm dystrybucyjnych Grupie Swiss Automotive (SAG). Szczegółowe warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Niespodziewane zwroty akcji to ostatnio stały element krajobrazu międzynarodowego rynku dystrybucji części. Tym razem amerykański LKQ Corporation, który w ostatnim czasie głównie dokonywał zakupów europejskich firm, zdecydował się na sprzedaż części swojego biznesu. Chodzi konkretnie o działające na rynku czeskim oddziały firmy Stahlgruber – dystrybutora przejętego przez LKQ w 2018 r. Wkrótce staną się one częścią wywodzącej się ze Szwajcarii grupy SAG, również plasowanej w czołówce największych dystrybutorów części na rynku europejskim.

Głównym powodem sprzedaży są zastrzeżenia urzędów antymonopolowych. LKQ oprócz Stahlgrubera posiada także działające na rynku czeskim firmy Auto Kelly a.s. oraz ELIT s.r.o. Transakcja nie oznacza sprzedaży całości udziałów w firmie Stahlgruber, a jedynie jego czeskiej części działalności.

Zakup oddziałów Stahlgrubera od LKQ to druga transakcja SAG w ostatnich tygodniach w tej części Europy. Tuż przed Nowym Rokiem, grupa ogłosiła nawiązanie współpracy z wiodącym graczem na niemieckim rynku e-commerce, firmą Autoteile Pöllath (ATP). Dzięki inwestycji SAG kapitał ATP ma zostać podwyższony, co umożliwi dalszy rozwój biznesu, natomiast zakupy będą odbywać się za pośrednictwem nowo założonej w Szwajcarii firmy „AT Sourcing AG”.

Dowiedz się więcej

Gigant przejmuje kolejnego europejskiego dystrybutora
Gigant przejmuje kolejnego europejskiego dystrybutora

LKQ Corporation sygnowała umowę dotyczącą przejęcia firmy Stahlgruber GmbH. Kwotę transakcji oszacowano na ponad 1,5 miliarda euro.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Bieniek, 9 stycznia 2020, 17:34 2 0

tyle było plotek że LKQ chce kupować polskich dysrtybutorów a tu wygląda na to że to SAG może zająć ich miejsce
ciekawe ciekawe

Odpowiedz

market, 10 stycznia 2020, 9:50 2 -2

W SAG obecnie pracuje Robert Kierzek. Naprawdę ciekawie

Odpowiedz

Asior, 6 marca 2020, 18:23 0 0

Kwestia czasu jak Robert zawita na naszym rynku i faktycznie zrobi się bardzo ciekawie

Odpowiedz

Branza moto od 1998, 10 stycznia 2020, 11:52 0 -2

spokojnie to dopiero poczatek 2020. LKQ ma 26 % udzialy w Mekonomen ktory jest wlascicielem Inter Teamu. Elit tez nalezy do LKQ.

Odpowiedz

k4mil, 16 stycznia 2020, 8:50 1 0

Sprzedali, bo musieli.

Odpowiedz