Nowa technologia w oponach Bridgestone

, 17 czerwca 2019, 12:49

Firma Bridgestone ogłosiła wprowadzenie nowej, innowacyjnej technologii Enliten bazującej na lekkiej oponie, która charakteryzuje się ograniczeniem użycia materiałów i zmniejszeniem oporu toczenia.

Zmniejszające się zasoby i zmiana klimatu to dwa współczesne globalne megatrendy, które wywierają ogromną presję na środowisko i sektor motoryzacyjny. Reakcją ustawodawców europejskich było wprowadzenie jeszcze bardziej rygorystycznych norm dla producentów OEM w celu redukcji poziomu CO2 emitowanego przez ich pojazdy.

Enliten to rozwiązanie zaproponowane przez firmę Bridgestone, które ma osiągnąć te cele za pomocą oryginalnych opon. Technologia ta zmniejsza opór toczenia opony do samochodu osobowego średnio o 20% w porównaniu ze standardową letnią oponą turystyczną klasy premium. Dzięki temu opony z technologią Enliten mogą pomóc zredukować zużycie paliwa i emisję CO2 w pojazdach spalinowych, a w pojazdach elektrycznych wydłużyć również żywotność baterii i zwiększyć zasięg pojazdu. Umożliwia redukcję masy opon do pojazdów osobowych średnio o 10% w porównaniu ze standardową letnią oponą turystyczną klasy premium.

— Bycie odpowiedzialnym to obowiązek każdej osoby i każdego przedsiębiorstwa na tej planecie. Dla przykładu, wszystko, co robimy w Bridgestone, musi przyczyniać się do promowanej przez nas strategii zrównoważonego rozwoju – „Nasz sposób, aby służyć”. Oczywiście nasi klienci mają swoje własne inicjatywy i jako ich partnerzy jesteśmy zobowiązani pomóc im najlepiej jak potrafimy w osiągnięciu ich celów. Pracujemy nad naszą długoterminową wizją środowiskową, aby do 2050 roku i później produkować wyroby z surowców, które są w 100% odnawialne i zrównoważone, a technologia Enliten stanowi w tym zakresie wielki krok naprzód – powiedział Paolo Ferrari, dyrektor generalny i prezes Bridgestone na region EMEA.

W ostatnich latach spółka Bridgestone poczyniła znaczne inwestycje w badania i rozwój, wydając ok. 800 milionów euro rocznie (najwyższa kwota w tej branży) na rozwój nowych technologii, produktów i rozwiązań, które umożliwiają klientom, flotom i użytkownikom końcowym bycie bardziej zrównoważonymi i wydajnymi.

Bridgestone ogłosi wkrótce partnerstwo, w ramach którego technologia Enliten będzie stosowana w pojazdach na rynku europejskim.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!