Valeo szkoli na Politechnice Warszawskiej

, 5 kwietnia 2019, 11:14

28 marca br. specjaliści z zespołu Tech’Care firmy Valeo przeprowadzili dla studentów wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej szkolenie z tematyki dwumasowych kół zamachowych. Podczas spotkania zaprezentowane zostało także nowe innowacyjne rozwiązanie Valeo VBLADE.

Szkolenie poprzedzone zostało krótkim wstępem, w którym Lucjan Żukow, trener techniczny Valeo, omówił specyfikę funkcjonowania rynku części motoryzacyjnych. Wyjaśnił rynkową rolę producentów części, dostarczających swoje wyroby na pierwszy montaż dla producentów samochodów. Nie zabrakło także odniesień do aftermarketu. Studenci poznali również historię firmy Valeo oraz jej ofertę.

Właściwa część szkolenia rozpoczęła się od omówienia zasad działania dwumasowych kół zamachowych oraz przedstawienia ich typów. Poruszono fizyczne aspekty pracy mechanizmów, których zadaniem jest tłumienie drgań. Sporo uwagi poświęcono niedawno zaprezentowanej innowacji Valeo, jaką jest dwumasowe koło VBLADE. Szkoleniowcy wykazali różnice pomiędzy VBLADE a innymi rozwiązaniami obecnymi na rynku. Nowość Valeo zamiast tradycyjnie stosowanych sprężyn łukowych wyposażona jest w sprężyny piórowe, czyli tak zwane „blade’y”.

Na zakończenie przyszedł czas na sesję pytań i odpowiedzi. Wszyscy uczestnicy spotkania, którzy wypełnili poprawnie test wiedzy online mogli także uzyskać certyfikat. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez Valeo było losowanie nagród wśród uczestników szkolenia.

Dzięki zorganizowanemu spotkaniu studenci mieli okazję zdobyć cenne informacje o dwumasowych kołach zamachowych z pierwszej ręki, czyli bezpośrednio od ich producenta na pierwszy montaż.

Na stronie internetowej https://www.valeoservice.pl/pl/szkolenia-techniczne dostępne są także szkolenia online w formie webinarów, które można obejrzeć w dowolnym czasie po wcześniejszym zarejestrowaniu się.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Dream land, 7 kwietnia 2019, 18:15 1 0

Firmo Valeo, zdecydujcie się w końcu: z jednej strony zachwalacie komplety 4P ze sztywnym kołem zamachowym twierdząc że "dwumas" to zbytek i można na tym zaoszczędzić a z drugiej strony szkolicie ludzi z kół dwumasowych?:) Niezły cyrk. Poza tym vblade jest ominięciem patentu standardowego dwumasowego koła zamachowego.

Odpowiedz