ELIT PL oficjalnie częścią ELIT Polska

, 24 stycznia 2019, 16:07

Dobiegł końca ostatni etap zmian właścicielskich w ELIT Polska. Nowy rok w historii firmy rozpoczyna się od poszerzenia sieci i większej liczby przedstawicieli handlowych.

W wyniku zmian właścicielskich firma AD Polska została przekształcona w ELIT Polska Sp. z o.o. Ostatnim etapem tego procesu było połączenie struktur z działającą do tej pory spółką ELIT PL. Zgodnie z ustaleniami spółka ELIT Polska przejęła cały jej majątek i została jedynym następcą prawnym.

– W ramach zmian właścicielskich, nabywcą AD Polska została Grupa Rhiag, do której należy między innymi europejska sieć ELIT. Jej przedstawicielstwo w naszym kraju funkcjonowało pod szyldem ELIT PL, ale to nowy podmiot ELIT Polska otrzymał status przejmującego – mówi Dawid Cieśla, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży – Fakt ten został potwierdzony uchwałą zarządu i stosownymi zmianami w Krajowym Rejestrze Sądowym. Formalnie weszły one w życie 28 grudnia 2018 roku.

– Większa sieć filii zapewnia gęstsze pokrycie poszczególnych regionów naszego kraju. Co prawda, wciąż zaopatrują je nasze cztery magazyny, ale mechanicy zyskali dostęp do szerszego asortymentu i szybciej realizowanych zamówień – kontynuuje Dawid Cieśla – Systematycznie rosnąca lista Klientów wymaga też efektywniejszej współpracy z naszej strony. Dlatego wzmocniliśmy struktury spółki poprzez zwiększenie liczby przedstawicieli handlowych.

Połączenie dotychczasowych struktur wymagało również weryfikacji listy poszczególnych dostawców. Jednocześnie wprowadzano na polski rynek nową, własną markę Starline. Katalog ponad 50 tys. referencji przeznaczony jest do jednośladów, samochodów osobowych i lekkich dostawczych oraz pojazdów ciężarowych i autobusów. W pierwszej kolejności do oferty ELIT Polska trafiły elementy układu hamulcowego i szeroka paleta nowoczesnych konstrukcji akumulatorów. Kolejne grupy produktowe to amortyzatory i elementy ich mocowania, filtry kabinowe, żarówki, pióra wycieraczek, termostaty i świece żarowe. Ich pokrycie niemal w stu procentach odpowiada modelom pojazdów mechanicznych zarejestrowanych w naszym kraju.

– Integracja obu polskich spółek umożliwiła też dostęp do magazynu centralnego, który znajduje się pod czeską Pragą. Doskonała lokalizacja wpisuje się w europejski układ drogowy co zapewnia szybką dostawę do naszego kraju. Z zasobów magazynu korzystają już przedstawicielstwa ELIT w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Słowacji, Rumunii, na Ukrainie i na Węgrzech – dodaje Dawid Cieśla.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!