Współpraca TomTom z Denso ws. systemu do jazdy autonomicznej

, 17 stycznia 2019, 15:27

TomTom firma specjalizująca się w technologii geolokalizacyjnej, ogłosił nawiązanie współpracy z Denso w ramach rozwoju platformy oprogramowania dla pojazdów autonomicznych. Mapy HD TomTom będą działać w połączeniu z samochodowymi czujnikami Denso, takimi jak kamery i radary, aby wspierać funkcję lokalizacji, percepcji i planowania trasy, w celu stworzenia w pełni autonomicznego systemu jazdy.

Współpraca ta umożliwi Denso zaoferowanie wiodącego na rynku systemu automatyzacji na poziomie 2 dla autostrad i głównych dróg miejskich, dzięki wykorzystaniu kompleksowego systemu mapowania opracowanego wspólnie z TomTom. Połączenie czujników Denso z mapami HD TomTom zaowocuje systemem, który jest bardziej zaawansowany, niezawodny i bezpieczniejszy. Zespoły TomTom i Denso będą współpracować w Japonii.

W ramach tego porozumienia Denso będzie dostarczać przetworzone dane z czujników do kompleksowego systemu mapowania TomTom dla autonomicznych pojazdów i zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), aktualizując mapę TomTom HD. Zostanie to osiągnięte poprzez generowanie aktualizacji map uzyskanych z crowdsourcingu, zwanych Roadagrams, tak aby mapy HD mogły odzwierciedlić bieżącą sytuację na drodze. W połączeniu z danymi z czujników pochodzących z pojazdów pomiarowych, TomTom może zagwarantować dokładną, globalną mapę HD. Z kolei AutoStream, innowacyjny system dostarczania map TomTom, gwarantuje najnowsze dane mapowe do pojazdów na żądanie.

– Denso jest wieloletnim liderem w technologii motoryzacyjnej ADAS. Jesteśmy dumni, że współpracujemy z nimi, dostarczając usługi ich japońskim i globalnym klientom. Współpraca ta dowodzi wartości Map TomTom HD  i TomTom AutoStream jako kluczowych komponentów dla autonomicznych pojazdów – powiedział Harold Goddijn, CEO, TomTom.

– Dokonaliśmy przeglądu różnych platform mapowania cyfrowego. Uznaliśmy, że Mapy TomTom HD i TomTom AutoStream odzwierciedlają naszą wizję jak najszybszego wprowadzenia zmian na mapach na podstawie sygnałów przekazywanych przez nasze czujniki, co jest możliwe dzięki aktualizacji map HD. Ponadto TomTom podziela nasze zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa, które jest najważniejsze dla doświadczenia jazdy autonomicznej. Wspólnie będziemy przodować w branży dzięki innowacyjnym rozwiązaniom dla wszystkich producentów OEM – powiedział Hiroyuki Wakabayashi, Executive Vice President, Denso.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!