BorgWarner sprzedaje dział termostatów

, 8 stycznia 2019, 11:42

Minęły nieco ponad 4 lata od czasu przejęcia przez BorgWarner firmy Gustav Wahler, specjalizującej się m.in. w produkcji termostatów. Teraz zarząd spółki zdecydował o sprzedaży tej części biznesu.

BorgWarner sprzeda dział zajmujący się produkcją termostatów brytyjskiej firmie Arlington Industries Group Ltd. Sprzedaż zakłada, że pod skrzydła brytyjskiego koncernu trafią dwie fabryki – w Oberboihingen w Niemczech oraz Piracicaba w Brazylii. Finalizacja transakcji ma mieć miejsce jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku – pod warunkiem uzyskania koniecznych zgód.

W 2014 r. BorgWarner przejął firmę Gustav Wahler GmbH & Co. KG znaną głównie z produkcji termostatów, ale także innych elementów takich jak zawory EGR czy czujniki. Sprzedaż dotyczy wyłącznie działu zajmującego się termostatami, czyli części a nie całości dawnego biznesu firmy Wahler.

Jako powód transakcji podano rosnące wymagania rynku w zakresie technologii produkcji termostatów. Inwestycje w ten sektor nie są priorytetem BorgWarner, którego obecna strategia zakłada silne skoncentrowanie się na rynku podzespołów do pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

Łączne przychody ze sprzedaży działu termostatów BorgWarner w 2018 r. szacuje się na ok. 110 milionów euro. Kwota transakcji ma z kolei wynieść ok. 24 mln euro. Co ciekawe, nabywca, czyli Arlington Industries Group Ltd. nie posiadał dotąd żadnych fabryk poza Wielką Brytanią.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

paweł, 13 lutego 2019, 13:02 0 0

I tak ubili ten produkt...

Odpowiedz