BorgWarner sprzedaje dział termostatów

, 8 stycznia 2019, 11:42

Minęły nieco ponad 4 lata od czasu przejęcia przez BorgWarner firmy Gustav Wahler, specjalizującej się m.in. w produkcji termostatów. Teraz zarząd spółki zdecydował o sprzedaży tej części biznesu.

BorgWarner sprzeda dział zajmujący się produkcją termostatów brytyjskiej firmie Arlington Industries Group Ltd. Sprzedaż zakłada, że pod skrzydła brytyjskiego koncernu trafią dwie fabryki – w Oberboihingen w Niemczech oraz Piracicaba w Brazylii. Finalizacja transakcji ma mieć miejsce jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku – pod warunkiem uzyskania koniecznych zgód.

W 2014 r. BorgWarner przejął firmę Gustav Wahler GmbH & Co. KG znaną głównie z produkcji termostatów, ale także innych elementów takich jak zawory EGR czy czujniki. Sprzedaż dotyczy wyłącznie działu zajmującego się termostatami, czyli części a nie całości dawnego biznesu firmy Wahler.

Jako powód transakcji podano rosnące wymagania rynku w zakresie technologii produkcji termostatów. Inwestycje w ten sektor nie są priorytetem BorgWarner, którego obecna strategia zakłada silne skoncentrowanie się na rynku podzespołów do pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

Łączne przychody ze sprzedaży działu termostatów BorgWarner w 2018 r. szacuje się na ok. 110 milionów euro. Kwota transakcji ma z kolei wynieść ok. 24 mln euro. Co ciekawe, nabywca, czyli Arlington Industries Group Ltd. nie posiadał dotąd żadnych fabryk poza Wielką Brytanią.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

paweł, 13 lutego 2019, 13:02 0 0

I tak ubili ten produkt...

Odpowiedz