Tenneco zmienia nazwę elektronicznych amortyzatorów Monroe

, 23 października 2018, 11:07

Firma Tenneco ogłosiła, że zmieniła nazwę i rozszerzyła zakres zamiennych amortyzatorów elektronicznych. Linia produktów została nazwana Monroe Intelligent Suspension RideSense i ogłoszono przy tym 18 nowych numerów części, które będą dostępne począwszy od pierwszego kwartału 2019 roku.

Produkt zaprojektowany jest do bezpośredniej wymiany oryginalnych amortyzatorów w pojazdach wyposażonych w technologię elektronicznego zawieszenia. Linia produktów RideSense obejmuje obecnie 50 numerów części dla ponad 15 milionów pojazdów zarejestrowanych w regionie EMEA.

Część portfolio Monroe Intelligent Suspension obejmuje rozwiązania zawieszeń zaprojektowane dla rynku części oryginalnych. Amortyzatory zamienne Monroe Intelligent Suspension RideSense są kompatybilne z produkowanymi przez Tenneco oryginalnymi systemami zawieszeń elektronicznych w popularnych samochodach osobowych, lekkich ciężarówkach i pojazdach SUV. Każda jednostka jest zaprojektowana tak, by ciągle dostosowywać swoje siły ściskania i odboju do zmieniających się warunków jazdy.

– Światowi producenci oryginalnego wyposażenia (OEM) coraz częściej wprowadzają technologię elektronicznego tłumienia wstrząsów do swoich pojazdów w celu osiągnięcia jak najwyższych wrażeń z jazdy. W związku z tym zapotrzebowanie rynkowe na kompatybilne produkty zamienne stale rośnie – mówi Maurits Binnendijk, wiceprezes i dyrektor generalny ds. europejskiego rynku części zamiennych Tenneco.

– Tenneco ciągle poszerza swój zakres zaawansowanych rozwiązań zawieszeń w celu wykorzystania tej możliwości wzrostu. Nasze zamienne amortyzatory elektroniczne RideSense wykorzystują zaawansowane technologie układów zaworów i inne wiodące technologie w celu zapewnienia ciągłej normalnej eksploatacji i prawidłowej wysokości jazdy po tym jak oryginalne amortyzatory pojazdu staną się zbyt zużyte – dodaje Binnendijk.

Każdy amortyzator Monroe Intelligent Suspension RideSense jest podłączony do Elektronicznego Zespołu Sterującego (ECU), który odbiera sygnały z czujników takie jak przyspieszenie kół, przemieszczenie nadwozia i kąt skrętu. Tak zgromadzone dane wykorzystuje dla potrzeb reagowania na zmieniające się sytuacje drogowe i jezdne w czasie ok. 10 milisekund. Amortyzatory zapewniają optymalny komfort i kontrolę pojazdu poprzez polepszenie kontaktu pomiędzy kołami a drogą, zmniejszenie oscylacji podczas omijania przeszkód, poprawę kontroli podczas zmiany pasa jazdy oraz szereg innych korzyści dostępnych w pojazdach wyposażonych w elektroniczne układy zawieszeń.

Amortyzatory Monroe Intelligent Suspension RideSense są zaprojektowane tak, aby odpowiadały one profilowi jazdy i manewrowania każdego pojazdu OE. Są one objęte pięcioletnią gwarancją jakości i osiągów produktu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!