Nowa inwestycja w Dziale Badań i Rozwoju TOMEX Hamulce

, 23 października 2018, 9:33

Quazar 50 firmy Galdabini to nowa, warta ćwierć miliona złotych inwestycja polskiego producenta klocków hamulcowych. 

Jest to wielofunkcyjne urządzenie badawcze służące do pomiaru m.in. ściśliwości według normy ISO 6310, wytrzymałości na zerwanie według normy ISO 6312 czy wytrzymałości na oderwanie płytki antypiskowej według normy SAE J2694.

– Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby dokonywać szybkich pomiarów, dzięki czemu otrzymywany niezwłocznie wynik służy analizie i pozwala podejmować decyzje na etapie usprawnień i modyfikacji produktów. Jest to niezbędne narzędzie zarówno dla inżynierów firmy TOMEX, jak i Działu Jakości. Poddawana analizie jest również bieżąca produkcja, co zapewnia jeszcze większą kontrolę nad dostarczanym do klientów produktem. Badania odbywają się w odwzorowanych rzeczywistych warunkach pracy klocka w układach hamulcowych, a testy mają na celu określanie różnych parametrów klocka hamulcowego zapewniających bezpieczeństwo i komfort ich użytkowania oraz najwyższą jakość produktu – powiedział Maciej Szlichting, Kierownik Działu Badań i Rozwoju firmy TOMEX.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Mariusz, Bychawa, 23 października 2018, 11:25 3 -4

Faktycznie całkiem dobre klocki robią.

Odpowiedz