Nagrody w konkursie Young Car Mechanic zostały odebrane

, 23 października 2018, 9:27

Chociaż od zakończenia konkursu Young Car Mechanic i jego międzynarodowego finału minęło już kilka miesięcy, to inicjatywa nadal dostarcza ogromnych emocji. Te obecne były przy odbieraniu nagród przez przedstawicieli szkół, których uczniowie wywalczyli dla nich profesjonalny sprzęt potrzebny do nauki zawodu mechanika.

12 października przedstawiciele szkół, których uczniowie zwyciężyli w konkursie Young Car Mechanic spotkali się w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Cząstkowie Polskim, aby oficjalnie odebrać nagrody, które ufundowane zostały przez organizatorów inicjatywy. Była to okazja do wymiany spostrzeżeń na temat tegorocznej edycji i zebranie kilku podpowiedzi na kolejne lata.

Przedstawiciele placówek z Białegostoku i Radomia zgodnie podkreślili jak ważny jest dla nich sprzęt, który przyjechali odebrać.

– Maszyny, które wybraliśmy są niezbędnym elementem potrzebnym do kształcenia nowych pokoleń mechaników. Prawdopodobnie gdyby nie zwycięstwo w konkursie, nigdy nie moglibyśmy pozwolić sobie na jego zakup. Skupiliśmy się na sprzęcie do naprawy motocykli i uzupełnieniu już posiadanych narzędzi. Każdy, kto ma chociaż odrobinę styczności z branżą, wie, że bez ciągłego udoskonalania urządzeń, nie da się rozwijać biznesu. Podobnie jest w przypadku nauki zawodu mechanika – mówił Krzysztof Czerech, reprezentujący Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku.

– Jestem przekonany, że urządzenia, które wybraliśmy doskonale sprawdzą się do nauki przez naszych uczniów. Młodzi adepci naprawy samochodów coraz bardziej świadomie podchodzą do wyboru swojego zawodu, który będą wykonywać w przyszłości, dlatego tak istotne jest zapewnienie im odpowiednich warunków do nauki i pozyskiwania wiedzy. Inicjatywy, takie jak Young Car Mechanic, są dla nich dodatkowym motorem napędowym, których ich motywuje i mobilizuje do ciągłego pozyskiwania wiedzy – dodaje nauczyciel Dariusz Stępniewski z Zespołu Szkół Samochodowych z Radomia

O konkursie

Young Car Mechanic to inicjatywa realizowana przez Inter Cars, skierowana do młodzieży. Od kilku lat spółka współpracuje ze szkołami z całej Polski w ramach projektu Młode Kadry. Wyposaża je w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach oraz dostarcza wiedzę, niezbędną do kształcenia przyszłych mechaników. Jest to możliwe dzięki zbliżeniu dwóch światów, przedsiębiorców i edukacji. Partnerami programu są wiodący producenci części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. Projekt wspiera olimpiady, a także praktyki i staże dla najlepszych uczniów. Jest to swoista zawodowa trampolina, dzięki której start w życie zawodowe ma być dla nich łatwiejszy.

– Jako Inter Cars jesteśmy świadomi tego, jak ważne jest promowanie i wspieranie zawodu mechanika wśród młodych uczniów. Rosnące potrzeby i wymagania rynku sprawiają, że chcemy wspierać największe talenty i ułatwić im start w zawodowe życie. Konkurs Young Car Mechanic jest tego najlepszym dowodem i przykładem. Liczę na to, że nadchodząca, nowa edycja tej inicjatywy sprawi, iż utwierdzimy wszystkich w tym przekonaniu. Nie chcę zdradzać za dużo, ale już teraz mogę powiedzieć, że całość będzie zorganizowana z imponującym rozmachem – mówił Radosław Sujka, Menadżer Działu Szkoleń Inter Cars.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!