N!Academy w Polsce – pierwsze szkolenie za nami

, 18 października 2018, 11:30

6 października w Ostródzie odbyła się pierwsza w Polsce odsłona N!Academy – szeroko znanej na świecie platformy szkoleniowej Nexus Automotive. Jest to jeden z elementów globalnego projektu szkoleniowego, adresowanego do mechaników zrzeszonych w sieci warsztatowej NexusAuto.W skład powyższej sesji wchodziły dwa szkolenia poprowadzone przez specjalistów z firm ZF i Bosch.

Celem szkolenia ZF było zapoznanie uczestników z rozwojem układów elektronicznych mających wpływ na działanie układu hamulcowego – takich jak układ aktywnego tempomatu, asystent pasa ruchu oraz awaryjnego hamowania. Kolejna część spotkania dotyczyła zasad działania układów autonomicznej jazdy i wybranych rozwiązań konstrukcyjnych pojazdów hybrydowych i elektrycznych.

Trener z firmy Bosch w swoim panelu odpowiadał na pytania dotyczące technologii PassThru i przedstawił korzyści płynące z tej funkcjonalności dla warsztatu niezależnego. Omówiono też wymagania sprzętowe i konfigurację testera diagnostycznego KTS do pracy w trybie PassThru. W części praktycznej, na przykładzie popularnego samochodu flotowego, pokazano konkretne przypadki ilustrujące powyższe zagadnienia.

Szkolenia N!Academy kierowane są również do kadry zarządzającej średniego i wyższego szczebla dystrybutorów zrzeszonych w Nexus Automotive International. O kolejnych sesjach N!Academy mechanicy N!Auto i N!Truck będą informowani przez dedykowanych przedstawicieli handlowych poszczególnych Dystrybutorów.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!