TPMS CUB – programator czujników ciśnienia

, 4 października 2018, 18:25

Producent bezpośredniego systemu TPMS – firma Cub Elecparts Inc. skonstruowała programator czujników ciśnienia Sensor Aid. Wyróżnikiem tego modelu jest największe pokrycie modeli aut dostępnych na rynku (deklarowane 98 proc.) oraz bezterminowa darmowa aktualizacja oprogramowania i bazy obsługiwanych modeli aut.

Sensor Aid zdolny jest do diagnozowania czujników TPMS spotykanych na rynku. Podstawową jego funkcją jest automatyczne klonowanie czujników (zamienników i OEM). Można za jego pomocą dokonywać klonowania w trybie ręcznym, np. w sytuacji gdy klonowany czujnik jest uszkodzony lub ma rozładowaną baterią. Można też utworzyć zamiennik czujnika bez procedury klonowania lub zaprogramować nowy „pusty” czujnik do odpowiedniego modelu auta. Klonowanie i programowanie umożliwiają czujniki Cub typu Uni Sensor.

Urządzenie oferuje zgodność ze złączem OBDII za pośrednictwem specjalnego modułu umożliwiającego sczytanie bądź nadpisanie numeru ID czujników zapisanych w komputerze pokładowym samochodu. Sensor Aid skanuje bezprzewodowo czujniki przy użyciu wewnętrznej anteny z częstotliwościami 433 MHz (czujniki europejskie) i 315 MHz (czujniki na rynek amerykański).

Dane pozyskane przez programator Sensor Aid można przesłać na komputer i obsługiwać aplikacją „Cub ID to PC” (pod system Windows) udostępnioną na dołączonej do zestawu płycie CD . Aplikacja pozwala na założenie bazy klientów i przypisanie do nich numerów ID czujników.

Wyłącznym dystrybutorem programatora Sensor Aid firmy Cub jest hurtownia Felgeo.pl. Dystrybutor prowadzi obecnie akcję „Czas na dobrą zmianę”, która umożliwia bezpłatną wymianę posiadanych programatorów TPMS innych firm na programator marki CUB. Szczegóły dostępne są na stronie cub-tpms.pl w zakładce „wymień urządzenie”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!