Hengst przejmuje DELBAG – specjalistę w dziedzinie filtracji powietrza

, 12 września 2018, 12:32

Hengst Filtration zawarł wiążącą umowę z FläktGroup o przejęciu przez Hengst firmy DELBAG. Powiązana umowa została podpisana we Frankfurcie. Obie strony uzgodniły, że nie będą ujawniać jakichkolwiek szczegółów finansowych umowy.

Założona w 1909 roku pod nazwą „Deutsche Luftfilter-Baugesellschaft” firma DELBAG jest jedną z najstarszych firm specjalizujących się w filtracji powietrza. Członek grupy FläktGroup, DELBAG, ma swoją siedzibę w Herne (Westfalia) i zatrudnia prawie 150 pracowników w Niemczech, Francji, Czechach, Polsce i Austrii. W 2017 roku firma wygenerowała sprzedaż w wysokości 30 milionów euro.

– Dodanie wysokowydajnych rozwiązań filtracyjnych wykonanych przez DELBAG jest dla nas kolejnym logicznym krokiem w rozszerzeniu działalności Hengst w branży filtrów powietrza. Cieszymy się, że dzięki temu przejęciu umacniamy pozycję rynkową Hengst, jako wiodącego dostawcy rozwiązań filtracyjnych. Z otwartymi ramionami witamy naszych nowych współpracowników w rodzinie Hengst – wyjaśnia Christopher Heine, CEO firmy Hengst SE.

– Cieszymy się, że udało nam się osiągnąć porozumienie z Hengst, dzięki czemu DELBAG dołączy do doświadczonej firmy, znanej na rynku rozwiązań filtracyjnych, co także pozwoli nam zmienić strukturę naszego portfela produktów tak, aby skupić się na kluczowych potrzebach klientów w głównych segmentach. Co ważne, FläktGroup będzie nadal pozyskiwać filtry z DELBAG, zapewniając kompletne rozwiązania dla klientów – dodaje dr Walter Rohregger, Dyrektor generalny FläktGroup.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!