Koncern Fiat Chrysler sprzeda Magneti Marelli? Są chętni.

, 24 sierpnia 2018, 16:04

Należąca do koncernu Fiat Chrysler Automobiles, firma Magneti Marelli może zmienić właściciela. Poważne zainteresowanie jej zakupem wyraża spółka inwestycyjna KKR & Co. Rozmowy w sprawie trwają.

Jak poinformowała agencja Bloomberg, jeśli dojdzie do sprzedaży producenta części z grupy FCA, może dojść do fuzji Magneti Marelli z inną firmą produkującą części – japońską Calsonic Kansei, która jest w portfolio KKR.

Istnieje również inne rozwiązanie sprawy włoskiego producenta części. Jeżeli koncern Fiata nie dojdzie do porozumienia z zainteresowanym, Magneti Marelli może zostać wyodrębnione z jego struktur. Firma jest jednak otwarta na rozmowy. Sprawę włoskiego producenta musi rozstrzygnąć Mike Manley, który zastąpił na stanowisku zmarłego niedawno, wieloletniego prezesa koncernu – Sergio Marchionnego. Obecny prezes FCA wcześniej odpowiedzialny był za rozwój marki Jeep.

Włoska firma produkująca części i wyposażenie warsztatowe, wyceniana jest przez analityków na kwotę od 3,23 aż do ok. 6 mld euro. Zakupem Magneti Marelli interesuje się także nieznany podmiot z Azji oraz dwie firmy ze Stanów Zjednoczonych: Apollo Global Mangement i Bain Capital.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!