Jednolite tarcze hamulcowe MEYLE

, 16 sierpnia 2018, 9:29

MEYLE poszerza swój asortyment tarcz hamulcowych: producent z Hamburga prezentuje 6 nowych referencji tarczy hamulcowej MEYLE-PD.

MEYLE dla zastosowań w BMW stawia na jednolitą tarczę hamulcową z jednego odlewu. W przeciwieństwie do innych producentów, którzy wytwarzają tarcze hamulcowe w kombinacji aluminiowej części do montażu na piaście i tarczy ciernej ze stalowego odlewu, tarcza hamulcowa MEYLE-PD jest produkowana z jednego stalowego odlewu. To umożliwia kompletną powłokę.

Według producenta jednolita tarcza hamulcowa o wysokiej zawartości węgla zapewnia optymalne, równomierne działanie: poprzez skład High Carbon o większej zawartości węgla tarcza hamulcowa jest bardziej odporna na wysokie temperatury, zwichrowania i wysokie temperatury podczas hamowania, które mogą sięgać kilkuset stopni Celsjusza. Rezultat: kierowca nawet przy nowym wyglądzie tych tarcz nie czuje uciążliwych wibracji na kierownicy.

Wszystkie tarcze hamulcowe MEYLE-PD są przetestowane i certyfikowane według standardów jakości ECE R 90. Także tarcze o nowym wyglądzie dla modeli BMW muszą przejść przez cały szereg hamowań w warunkach codziennej jazdy i w sytuacjach ekstremalnych bez odchyłów od normy.

Norma jakości ECE R 90 jest od listopada 2016 obowiązkowa dla zamiennych tarcz hamulcowych w nowo rejestrowanych samochodach.

Aktualnie MEYLE oferuje 6 referencji tarcz hamulcowych. Rozbudowa programu jest przewidziana na rok 2018 oraz na rok przyszły: łącznie asortyment będzie obejmować wówczas 14 referencji, które tym samym pokryją ponad 5 milionów zarejestrowanych samochodów BMW.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Egon Olsen, 23 sierpnia 2018, 22:27 0 -1

Tzn że BMW robi błąd stosując tarcze 2częsciowe na pierwszym montażu? Podobny błąd do Mercedesa, Ferrari, Aston Martina oraz szeregu innych producentów samochodów z najwyższej półki...

Odpowiedz

Matrix, 27 sierpnia 2018, 10:47 0 0

Meyle to jest firma a głupie BMW stosuje hybrydowe czyt. aluminiowo żeliwne.
A może by tak mayle spróbowało takie wyprodukować? Tak żeby się tylko sprawdzić? :)

Odpowiedz