Nowe czujniki MAP DENSO

, 5 lipca 2018, 10:59

DENSO wprowadziło do oferty 5 nowych czujników ciśnienia absolutnego (MAP) jakości OE.

Nowe czujniki MAP DENSO mają 117 dodatkowych zastosowań w 20 milionach pojazdów i zastępują 7 numerów części OE. Informacje o nich są już dostępne w e-katalogu DENSO, a w katalogu TecDoc pojawią się w drugiej połowie sierpnia 2018. Nowe czujniki mają zastosowanie głównie w pojazdach marek Toyota, Citroen, Peugeot i Ford. Przykładowe zastosowania można znaleźć w poniższej tabeli:

Czujnik MAP mierzy ciśnienie absolutne w kolektorze dolotowym, aby zapewnić dokładną regulację składu mieszanki powietrza i paliwa. Charakterystyka czujników MAP DENSO:

  • Kompaktowy, przystosowany do masowej produkcji czujnik próżniowy z półprzewodnikiem piezoelektrycznym. Ciśnienie jest wykrywane dzięki warstwie krzemu, którą pokryty jest chip: piezoelement wytwarza napięcie po jego odkształceniu.
  • Prosta budowa wykorzystująca metodę bezpośredniego montażu chipów. Piezoelement i obwód są montowane bezpośrednio w obudowie z polisiarczku fenylenu (PPS-G40), w celu zmniejszenia liczby komponentów do najmniejszej możliwej ilości.
  • Chip wykorzystuje zastrzeżoną technologię redukcji szumów. Układ redukcji szumów nie wymaga żadnych dodatkowych komponentów.
  • Przyłącze elektryczne bez lutowania (mikropołączenia drutowe). Mikropołączenia drutowe pomiędzy urządzeniami i terminalami zapewniają większą niezawodność i nie wymagają lutowania (i użycia ołowiu).

DENSO opracowało specjalną strukturę powierzchni absorbującej uderzenia, aby czujnik mógł poprawnie funkcjonować w surowych warunkach panujących w kolektorze dolotowym. Dwuwarstwowa powierzchnia wykonana jest z żelu i gumy, co umożliwia stosowanie czujnika w trudnych warunkach panujących w kolektorze dolotowym.

Wszystkie części DENSO oferowane w ramach programu systemów sterowania silnikiem (EMS) – sondy lambda, cewki zapłonowe, masowe przepływomierze powietrza (MAF), pompy paliwa, zawory układu recyrkulacji spalin (EGR), czujniki temperatury odprowadzanych spalin (EGT) i czujniki ciśnienia absolutnego (MAP) – wykorzystują oryginalne technologie.

Więcej informacji o częściach do systemów sterowania silnikiem (EMS) można znaleźć na stronie www.denso-am.pl, w katalogu TecDoc lub u przedstawiciela DENSO.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!