Nowa odsłona wycieraczek Valeo Silencio 

, 8 czerwca 2018, 9:13

Kluczową zmianą jest zastosowanie we wszystkich piórach marki Silencio nowego rodzaju gumy VisioRubber™. Jest to materiał kompozytowy, który powstaje w wyniku połączenia naturalnego kauczuku w dolnej części pióra (ostrzu) z gumą syntetyczną znajdującą się w jego górnej części (podstawie).

Mieszanka kauczukowa została wzbogacona cząsteczkami grafitu, które podnoszą jakość oczyszczania szyby już od pierwszego ruchu ramion wycieraczek. Poprawa została potwierdzona w niezależnych testach przeprowadzonych przez TÜV Rheinland.

Latem do gamy Valeo Silencio dołączą także wycieraczki Valeo AquaBlade™, nagrodzone w konkursie Automotive News PACE Awards. Znajdują one zastosowanie w modelach samochodów, w których płyn do spryskiwaczy rozpylany jest przez dysze zintegrowane z piórami wycieraczek – technologia ta latem tego roku będzie dostępna także na aftermarkecie. Takie rozwiązanie to nie tylko wygoda, ale i znaczący wzrost bezpieczeństwa. Dzięki sprawniejszemu oczyszczeniu szyby kierowca szybciej reaguje na zagrożenie, a droga zatrzymania samochodu jadącego z prędkością 50 km/h może być krótsza nawet o 4 metry – co potwierdziło ponad 5500 testów wykonanych w rzeczywistych warunkach drogowych przez Instytut Fraunhofera.

Z punktu widzenia sprzedawców wycieraczek – dystrybutorów, sklepów motoryzacyjnych czy warsztatów – istotne jest znaczące uproszczenie krótkich kodów produktów, na opakowaniu zachowano też dotychczas używane oznaczenia. Uaktualniono katalog, optymalizując liczbę referencji i przypisując im pełną listę zastosowań.

– Silencio to wycieraczki samochodowe o jakości pierwszego wyposażenia, a przy tym intuicyjne w montażu. Valeo bazuje na marce świetnie rozpoznawalnej w branży i dobrze kojarzonej przez klientów. Warto tutaj przypomnieć, że wycieraczki to element auta, który ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, bo właśnie od ich sprawności zależy jak dobrze kierowca widzi otoczenie w czasie zmiennych warunków atmosferycznych – mówi Agnieszka Wojtczuk, Product Manager działu marketingu Valeo Service Eastern Europe.

Wszystkie pióra wycieraczek Valeo Silencio produkowane są w Europie.

Szczegółowe informacje na temat produktów Valeo dostępne są w bibliotece katalogów oraz w aplikacji MyValeoParts, dostępnej dla urządzeń z iOS i Androidem.

Komentarze

Brak komentarzy!