Nowy piec laboratoryjny TOMEX Hamulce

, 5 czerwca 2018, 9:16

Dział Badań i Rozwoju firmy TOMEX Hamulce został wzbogacony o nowe urządzenie badawcze, jakim jest kolejny piec laboratoryjny.

– Nowa inwestycja dotyczy w szczególności opracowywania elementów technologii parametryzujących proces wytwarzania materiałów ciernych. Za pomocą tego urządzenia możliwe będzie dokładniejsze sprecyzowanie przepisu wygrzewania klocków hamulcowych. Umożliwi to uzyskanie lepszych parametrów fizyko-chemicznych wyrobu. Ponadto dodatkowo skróci się czas oczekiwania na wyniki badań składników oraz surowców wykorzystywanych do produkcji materiałów ciernych zwiększając tym samym wydajność działu Badań i Rozwoju – mówi Maciej Szlichting, Kierownik Działu Badań i Rozwoju firmy TOMEX.

Nowy piec posiada możliwość zaprogramowania 10 etapów w każdym z dziesięciu programów pracy. Analizowaną próbkę można badać w temperaturze nawet 1000 st. C.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 7 czerwca 2018, 8:09 1 0

Polskie firmy inwestują coraz bardziej :-) Brawo Wy!

Odpowiedz