Nowa opona Yokohama do jazdy w terenie

, 25 maja 2018, 13:53

Japoński producent opon wprowadza na polski rynek nowość – wytrzymałą oponę terenową Geolandar M/T G003, model ze znakiem POR (Professional Off-Road).

Typowo terenową oponę YOKOHAMA Geolandar M/T G003 stworzono z myślą o uzyskaniu osiągów na nieprzystępnych szlakach – na piachu, błocie czy żwirowym podłożu. Model, przeznaczony do pojazdów typu SUV, z napędem 4×4 i pick-up, zapewnia wytrzymałość i komfort jazdy na różnych rodzajach najtrudniejszej nawierzchni. Zastosowane rozwiązania technologiczne, takie jak nowa mieszanka gumy z wykorzystaniem polimerów o wysokiej gęstości, agresywny szeroki bieżnik czy wzmocniona konstrukcja, są efektem współpracy marki z uczestnikami wymagających wyścigów terenowych na świecie. Dzięki nim opona zapewnia trakcję i pewność prowadzenia w najtrudniejszych warunkach.

Charakterystyczną cechą nowego modelu jest szeroki symetryczny bieżnik z agresywnym układem bloków. Zmienne poziomy bloków i naprzemiennie ułożone rowki w naturalny sposób wypychają błoto i kamienie, zapobiegając ich zatrzymywaniu w bieżniku opony. Rozwiązanie zapewnia stabilność i precyzję prowadzenia, a dodatkowo chroni strukturę opony przed niszczeniem. Wzmocnienia bocznej ściany opony i jej wzór, stanowiący przedłużenie agresywnej rzeźby bieżnika, dodatkowo usprawniają trakcję w głębokim błocie i poprawiają osiągi na zakrętach. Japońscy projektanci zadbali także o efekt wizualny. Nowoczesny design opony, dodatkowo podkreśla dynamikę i możliwości pojazdu podczas jazdy w trudnych warunkach.

Opracowana przez YOKOHAMA 3-warstwowa konstrukcja wewnętrzna opony zabezpiecza przed uszkodzeniem, przebiciem czy rozcięciem. Wytrzymałość dodatkowo zwiększa szeroki profil bieżnika i pełna powłoka nylonowa, która chroni przed uderzeniami i pęknięciem opony. Wzmocniona górna część ściany bocznej gwarantuje dodatkową ochronę przed przebiciami i rozcięciami. Umieszczony z boku rant, dodatkowo chroni felgę.

W Polsce dostępnych jest pięć modeli: Geolandar G055 – do aut typu SUV, poruszających się głównie po utwardzonych drogach, Geolandar H/T i Geolandar H/T-S – do dużych SUV-ów i aut z napędem 4×4 poruszających się po utwardzonych drogach i w terenie, a także pierwszy w ofercie marki całoroczny model Geolandar A/T G015 – z homologacją zimową.

Nowa opona Geolandar M/T G003 dostępna jest w dystrybucji ITR CEE od czerwca 2018 r. w rozmiarach 15-16 cali i sukcesywnie rozszerzana będzie o kolejne rozmiary.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Ciekawy, 26 maja 2018, 23:03 0 0

RzeczywiścieYokohamy czy ktoś im to robi?? A tak poza tym opony nokian made by Rosja 30 tyś km na zimówce i kosz ,jeden sezon ....nigdy wiecej

Odpowiedz