Delphi osiąga porozumienie w celu pozyskania nuTonomy

, 7 listopada 2017, 10:31

Firma Delphi ogłosiła podpisanie porozumienia ws. pozyskania firmy nuTonomy, Inc. za wstępną cenę wynoszącą 400 milionów USD przy możliwościach dodatkowego zysku na poziomie około 50 milionów USD.

Ta transakcja łączy wiodący start-up klasy Tier 1 w sektorze jazdy autonomicznej (ang. autonomous driving) i w jeszcze większym stopniu przyspiesza komercjalizację rozwiązań jazdy autonomicznej i mobilności na żądanie (ang. AMoD, Automated Mobility on-Demand) firmy Delphi dla potrzeb producentów samochodów i klientów tej technologii na całym świecie.

Założona w roku 2013 przez dr Karla Iagnemma oraz dr Emilio Frazzoli’ego i ostatnio określona jako Pionier Technologii przez Światowe Forum Ekonomiczne, firma nuTonomy jest w trakcie opracowywania własnego rozwiązania oprogramowania jazdy autonomicznej dla potrzeb globalnego rynku AMoD. Firma doda 100 własnych pracowników, w tym 70 inżynierów i naukowców, do liczącego ponad 100 osób zespołu Delphi zajmującego się jazdą autonomiczną, jednocześnie zwiększając dostęp Delphi do nowych klientów i rynków w rozwijającej się przestrzeni mobilności.

Z wielką radością witamy w Delphi Karla, Emilio oraz ich utalentowany zespół – powiedział prezes i CEO Delphi, Kevin Clark.

Połączenie zespołów nuTonomy i Ottomatika oraz największego w branży portfolio systemów percepcji i inteligentnych rozwiązań architektury pojazdów Delphi wzmacnia naszą konkurencyjną pozycję w branży jako najpoważniejszego dostawcy rozwiązań z zakresu mobilności autonomicznej. Transakcja ta jest kolejnym przykładem naszego nieustającego zaangażowania w rozwój, wdrażanie i komercjalizację najlepiej działającego i najbezpieczniejszego systemu jazdy autonomicznej. – dodaje.

Po przeprowadzeniu transakcji, Delphi będzie posiadała oddziały skoncentrowane na jeździe autonomicznej w Bostonie, Pittsburghu, Singapurze, Santa Monica oraz w Dolinie Krzemowej. nuTonomy nadal będzie miała siedzibę w Bostonie, gdzie obecnie obydwie firmy realizują pilotażowe programy AMoD. Dzięki połączeniu swoich działań z nuTonomy w Bostonie, Singapurze i innych miastach pilotażowych na całym świecie, do końca roku Delphi będzie posiadała 60 autonomicznych samochodów na drogach trzech kontynentów, z celem dalszego przyspieszenia rozbudowy globalnej floty i rozwoju technologii.

Naszą misją zawsze było radykalne zwiększenie bezpieczeństwa, efektywności i dostępności transportu na całym świecie – powiedział współzałożyciel i CEO nuTonomy, Karl Iagnemma.

Połączenie sił z Delphi przybliża nas o jeden krok do osiągnięcia naszego celu z partnerem mającym na rynku pozycję lidera, którego wizja jest bezpośrednio zgodna z naszą. Razem stworzymy globalny standard doskonałej technologii jazdy autonomicznej. – dodaje.

Przejęcie nuTonomy jest najnowszą spośród serii inwestycji, jakie firma Delphi przeprowadziła w celu umocnienia swojej pozycji w nowej przestrzeni mobilności, włączając pozyskanie producenta oprogramowania jazdy autonomicznej Ottomatika oraz firm świadczących usługi w zakresie danych: Control-Tec i Movimento.

Omawiana transakcja podlega zwyczajowym warunkom finalizacji i jej zakończenie jest  przewidywane przed końcem roku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Kamil, 14 listopada 2017, 15:37 1 0

Jeśli ich system jazdy autonomicznej zadziała równie świetnie co części które produkują to chętnie przejadę się autem wyposażonym w tą technologię :D .

Odpowiedz